Lego Speed Champions z legendarnym Fordem GT40 i nowym GT

0
133
Lego Speed Champions

Powstała nowa, ekskluzywna kolekcja Lego Speed Champions

Sama kolekcja Lego Speed Champions zawierać będzie kultowe modele Forda. Które wygrały wyścig w Le Mans w 1966 i 2016 roku – legendarne GT40 i nowy GT. Do tych modeli dołączone zostaną figurki kierowców wyścigowych, flaga startowa oraz puchar zwycięzcy, aby można było imitować przebieg wyścigów.

          Lego Speed ChampionsLego Speed Champions

„To był wymarzony projekt, ale pracowaliśmy pod dużą presją. Ford GT40 to jeden z najbardziej kultowych samochodów wyścigowych na świecie, a nowy Ford GT jest po prostu niesamowity, Wiemy, że te modele -przeznaczone zarówno dla dzieci, jak i dorosłych – zostały zaprojektowane bardzo szczegółowo, co potwierdza ich autentyczność.” – mówił o tej inicjatywie Craig Callum, główny projektant LEGO Speed Champions.

Lego Speed Champions

Przypomnijmy, że Ford w 1966 roku zdobył całe podium w Le Mans. Był to pierwszy wygrany wyścig przez Forda – wtedy to na pierwszym miejscu uplasował się GT40 Mark II (Bruce McLaren i Chris Amon). W tym roku najwyższy stopień zajął Ford GT prowadzony przez Sébastiena Bourdais , Joey’ego Handa i Dirka Müllera.

Nowy zestaw Lego można będzie zamawiać od marca 2017 roku przez stronę internetową firmy. Jego cena wynosić będzie 34,99€.

Zachęcam do przeczytania: Mustang porwał serca Europejczykom