Hyundai IONIQ w Euro NCAP na piątkę

223

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Hyundai IONIQ w Euro NCAP

Hyundai IONIQ w Euro NCAP został uznany za najbardziej bezpieczny model w swoim segmencie przez organizację Euro NCAP.

Hyundai IONIQ w Euro NCAP  uzyskał najwyższą ocenę m.in. w kategoriach: bezpieczeństwo dorosłych, bezpieczeństwo dziecka, ochrona pieszego oraz systemy bezpieczeństwa.

Hyundai IONIQ w Euro NCAP
Hyundai IONIQ Hybrid

“5 gwiazdek przyznanych temu wyjątkowemu modelowi przez instytucję Euro NCAP odzwierciedla podejście Hyundaia do upowszechniania najnowszych technologii. Zaawansowane systemy bezpieczeństwa dostępne już w podstawowej opcji wyposażeniowej plasują go wśród najbardziej bezpiecznych aut tego segmentu”– skomentował wygraną Thomas A. Schmid, Dyrektor Zarządzający Hyundai Motor Europe.

Hyundai IONIQ w Euro NCAP
IONIQ Hybrid

Marka stworzyła model, który oprócz tego, że jako pierwszy na świecie dostępny jest z trzema napędami (tradycyjny, hybrydowy i plug-in). Wyróżnia się licznymi systemami bezpieczeństwa – nawet w wersji podstawowej. Znajdują się w niej m.in. system autonomicznego hamowania, system ostrzegania o niezamierzonej zmianie pasa ruchu, system utrzymywania pasa ruchu i aktywny tempomat. To właśnie te opcje zostały docenione przez organizację Euro NCAP. Dodatkowo japońska marka oferuje inne funkcje bezpieczeństwa. Które nie były brane pod uwagę podczas oceny – np. system monitorowania martwego pola oraz system ostrzegania o ruchu poprzecznym.

Hyundai IONIQ w Euro NCAP
IONIQ Family

Hyundai Ioniq w wersji z napędem hybrydowym i elektrycznym jest już dostępny w całej Europie – w wersji plug-in pojawi się już w 2017 roku.

 

Zapraszam do przeczytania: Targi Floty Ekologicznej EkoFlota za nami.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia