Najczęściej spotykane problemy związane z car audio

1702

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Car audio

Car audio opiera się elektronice co wiąże się z tym, że często może dojść do sytuacji, czemu coś nie działa…

Dlatego też w tym artykule postanowiliśmy opisać najczęściej spotykane problemy związane z car audio.

Najczęściej spotykane problemy
źródło: http://www.techworks.pl

Najczęściej spotykane problemy – Trzeszczenie podczas jazdy

Jeżeli chodzi o car audio, to jest to jeden z najczęściej występujących problemów. Jednak paradoksalnie jest również najłatwiejszy do uporania się z nim. W 9 na 10 przypadków jest to wynik źle lub niedokładnie położonej instalacji kablowej. Wystarczy że jeden przewód będzie źle dokręcony lub gdzieś jest coś poluzowane. Dlatego też jeżeli zaczyna wam trzeszczeć to po prostu sprawdźcie czy wszystko zostało dobrze podpięte. To powinno wystarczyć. Jeżeli nie, to poproście kogoś, żeby wam pomógł.

Najczęściej spotykane problemy
Źródło: https://d-pt.ppstatic.pl

Najczęściej spotykane problemy – wzmacniacz się nie włącza

Równie często występujący problem co poprzedni i równie prozaiczny do naprawy. Zwykle jest to wynik niepołączenia przewodu Remote z jednostki sterującej do wzmacniacza. Sprawdźcie czy na pewno wszystko podpięliście poprawnie. Nawet nie wiecie jak często przyczyną słynnego już „nie działa” jest zwykłe przeoczenie. Sprawdźcie w większości przypadków jest to właśnie tak prozaiczny powód.

Najczęściej spotykane problemy – Wzmacniacz wyłącza się podczas głośnego grania

Trzeci z problemów to wyłączający się wzmacniacz, kiedy trochę zbyt mocno zechcemy walnąć basem. Problemem jest to, że wzmacniacz przy dużej głośności ma problem z wysterowaniem głośników. Przyczyną takiego stanu rzeczy mogą być: zbyt niska impedancja obciążenia w stosunku do stabilności wzmacniacza, brak w zasilaniu w momencie kiedy wzmacniacz potrzebuje dużej ilości energii, występujące zwarcia lub przegrzewanie się wzmacniacza. W pierwszej sytuacji do wymiany mamy wzmacniacz lub głośniki. W drugiej sytuacji należy zmienić instalacje prądową na mocniejszą. W trzecim przypadku zwykle przyczyną jest instalacja kablowa, wzmacniacz wyłącza się automatycznie w momencie zwarcia, żeby nie doszło do spalenia. W ostatnim przypadku mamy po prostu do czynienia z nadmiernym wykorzystaniem mocy wzmacniacza lub zbyt wysokim obciążeniem. Innymi słowy musimy wrzucić na luz.

Najczęściej spotykane problemy – mało basu

To chyba najpoważniejszy problem spotykany w car audio. Nie tyle z powodu jego skomplikowania co raczej z samego faktu, jak tu funkcjonować bez basu. Raczej ciężko, prawda? Zwykle przyczyną takiego stanu rzeczy jest problem z fazą głośników. Zwykle wynika on z tego, że któryś z wooferów gra odwrotnie do tego z drugiego kanału. Innym powodem może być subwoofer, który gra w przeciwfazie do systemu przedniego. Warto także sprawdzić ustawienia cięć na wzmacniaczu lub po prostu zmienić pozycje subwoofera. To powinno pomóc.

Najczęściej spotykane problemy – ostre wysokie tony

Tutaj problem jest naprawdę prosty. Jego przyczyną zwykle jest nie posłuchanie rad ludzi znających się na car audio i kupienie sprzętu z niskiej półki. Jeżeli mamy niskiej jakości głośniki wysokotonowe, a do tego jeszcze kondensatory to niestety nie mamy się co dziwić. Taka próba oszczędzania kończy się właśnie tym, że zamiast otrzymać naprawdę dobrej jakości granie, dostajemy coś takiego. Dlatego też po raz kolejny pragnę was poinformować, że próba takiego oszczędzania na sprzęcie nie jest dobrym pomysłem Zaufajcie mi.

Najczęściej spotykane problemy – migające światła podczas odsłuchów

 

Na początek powiem tak. Jeżeli zaczynają wam migać światła przez odsłuch, natychmiast wyłączcie sprzęt grający. Zaufajcie mi, inaczej możecie dosłownie zniszczyć sobie akumulator. Zwykle, przyczyną takiego stanu rzeczy jest niedostatek instalacji prądowej. Warto w takiej sytuacji kupić sobie kondensator buforujący, który powinien pomóc wam w kontroli przepływu prądu. Do tego powinieneś także wyposażyć się w kable o odpowiednich przekrojach. Kolejnym etapem powinno być inwestycja w dobrą masę od alternatora do karoserii. Na koniec należy także sprawdzić stan naładowania akumulatora po to aby uniknąć wszelkich, nieprzyjemnych niespodzianek. W przypadku gdyby okazało się, że żaden z tych kroków nie zadziałał to pozostaje nam raptem jedno rozwiązanie. Mianowice musimy dać ochłonąć alternatorowi. A to dlatego, że brak jakichkolwiek rezultatów po wykonaniu tych wszystkich kroków, jest praktycznie równoznaczny z tym, że po prostu nadmiernie go eksploatujemy.

To wszystkie najczęściej spotykane problemy i usterki związane z car audio. Mam szczerą nadzieje, że ten artykuł pomoże wam w ich rozwiązaniu.

Najczęściej spotykane problemy
Źródło: http://www.autostuff.pl

Przeczytaj o: CWS T-1, czyli przedstawiamy pierwszy polski samochód

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia