Odtwarzacz car audio

277

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Odtwarzacz
Źródło: amazon.com

Odtwarzacz car audio, to jeden z podstawowych elementów w każdym zestawie car audio.

Oczywiście nie powinno to być żadnym zaskoczeniem. Odtwarzacz car audio pozwoli wam na odtwarzanie muzyki, to jest dość oczywiste. Okazuje się jednak, że niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że kupno dobrego odtwarzacza może zaważyć na jakości odtwarzanej muzyki. Często spotykałem się z sytuacjami w których zwłaszcza młodzi ludzie, decydowali się na zakup sprzętu fabrycznego w wysokiej cenie, którego parametry okazywały się słabsze, niż powinny być w porównaniu do kosztów, jakie musieli ponieść klienci. Dlatego też, widząc takie problemy, postanowiłem stworzyć ten artykuł w którym opiszę kilka najlepszych według mnie, odtwarzaczy do car audio. Mam nadzieje, że dzięki tym radom uda wam się zakupić naprawdę dobry sprzęt, który będzie wam służył przez lata. Prosiłbym was też o podanie swoich typów w komentarzach pod artykułem. Jestem naprawdę mocno zainteresowany tym z jakiego sprzętu wy korzystacie, jak on się sprawuje i czy istnieją jeszcze jakieś odtwarzacze, które być może przegapiłem. Jestem żywo zainteresowany ciekawymi modelami odtwarzaczy, na które mógłbym rzucić okiem i ewentualnie zdecydować się na ich zamontowanie w moim wozie. Tak więc zapraszam do lektury i liczę na to, że artykuł się wam spodoba.

Odtwarzacz car audio – Pioneer AVH-2400BT

Odtwarzacz
Źródło: caraudiocenter.co.uk

Pierwszy odtwarzacz, który chciałbym tutaj opisać, to Pioneer AVH-2400 BT. Najważniejsze jego parametry prezentują się następująco:

Moc wyjściowa [W]

4 x 50

Obsługiwane formaty plików 

AAC , DivX , JPEG , MP3 , MPEG4 , WMA , XviD

Pozostałe złącza 

Wejście RGB , Wyjście subwoofera , 1 x AUX , 1 x USB , 2 wyjścia AV , 3 x RCA

Wyświetlacz 

Dotykowy

Przekątna [cal] 

5.8

Zastosowane technologie

Dotykowy panel

Zakresy 

AM , FM , Pamięć 24 stacji

Całkiem ciekawe parametry, prawda? Aczkolwiek uważam, że trzy wyjścia RCA pre-out, umożliwiające rozbudowę systemu nagłośnienia o dodatkowe wzmacniacze, subwoofery i głośniki, oraz 8-pasmowy korektor graficzny z funkcją zwrotnicy, który umożliwia dostrojenie ustawień urządzenia do akustyki wnętrza Twojego samochodu, to zdecydowanie najlepszy element jaki może zaoferować ten odtwarzacz. Jeden z lepszych zakupów, jeżeli patrzeć na stosunek ceny do jakości produktu.

Odtwarzacz car audio – JVC KW-R500E

Odtwarzacz
Źródło: amazon.com

Najważniejsze parametry tego odtwarzacza prezentują się następująco:

Moc wyjściowa [W]

4 x 50

Obsługiwane formaty plików

MP3

WMA

Złącze AUX

2 złącza

Zakresy

FM

Pamięć stacji

24

Rodzaj odtwarzanych płyt

CD

CD-R

CD-RW

Z tego co się obecnie orientuje, cena tego sprzętu oscyluje w granicach 700 złotych co jak na odtwarzacz do car audio nie jest bardzo wygórowaną stawką. Dzięki dużej mocy, ten zestaw pozwala na podłączenie naprawdę mocnego zestawu głośników. Zwłaszcza jeżeli dobierzemy do tego odpowiedni wzmacniacz. Moduł Bluetooth również jest przydatną rzeczą. Oczywiście musisz pamiętać o tym, żeby mieć miejsce na odtwarzacz 2DIN. Ogólnie według mnie, jest to jeden z lepszych odtwarzaczy jakie możecie kupić do swojego systemu car audio. Cena dla niektórych może być wysoka, jak za sam odtwarzacz jednak osobiście uważam, że warto się nad tym głęboko zastanowić.

Odtwarzacz car audio – Clarion CZ202E

Odtwarzacz
Źródło: drive2.ru

Clariona znają akurat wszyscy. Jest to bardzo popularna firma w Polsce, która oferuje odtwarzacze o relatywnie niskiej cenie, a jednocześnie całkiem dobrych parametrach. Jego podstawowe parametry prezentują się następująco:

Moc

4×45 W

Obsługiwane nośniki

CD‐DA • CD‐R/‐RW • SACD (warstwa CD)

Wyświetlacz

Biały 1‐liniowy wyświetlacz LCD (10 x 13segm.)

Audio

Filtr LPF (80Hz, 120Hz, 160Hz, Through)

Nic wyjątkowego. Aczkolwiek warto zwrócić uwagę na fakt, że odtwarzacz ten posiada wejścia USB i AUX w przednim panelu nie będziesz uzależniony wyłącznie od płyt. Moc 4 x 45 W nie jest najwyższa jaką możecie znaleźć w odtwarzaczach, ale i tak powinna sobie dać radę z większością zadań, zwłaszcza jeżeli podepniemy odpowiedni wzmacniacz.

Te trzy odtwarzacze, które przedstawiłem wam powyżej, to naprawdę ciekawe produkty w które warto byłoby zainwestować. Oczywiście nie staram się tutaj wymusić na was żadnej decyzji, nic z tych rzeczy. Chciałem po prostu pokazać wam sprzęt, który moim zdaniem jest zdecydowanie najlepszym wyborem w kontekście odtwarzacza car audio. Sprawdźcie to na własną rękę.

Poczytaj o:https://bezpiecznapodroz.org/trolejbus

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia