Najczęściej popełniane błędy – car audio

339

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Najczęściej popełniane błędy
Źródło: motofakty.pl

Najczęściej popełniane błędy w car audio, to problem który musimy opisać…

Stworzenie dobrze grającego zestawu car audio nie jest zadaniem prostym, o czym wspominam od dawna. W miarę jak coraz bardziej zagłębiałem się w ten temat, okazywało się, że ludzie popełniają naprawdę sporo błędów, które skutkują tym, że system grający nie zachowuje się tak jak powinien. Dlatego też postanowiłem, że warto byłoby to zebrać w jedną całość i porozmawiać chwilę o tych błędach. Najczęściej popełniane błędy w zakresie car audio to naprawdę spory problem. Warto przy tym zauważyć, że są one głównie domeną początkujących. Aczkolwiek zauważyłem, że bardziej doświadczone osoby również popełniają błędy. Wynika to z tego, że często dostają oni błędne wskazówki i uczą się pewnych rzeczy, które potem powielają.  Chciałbym dlatego też wyjaśnić w tym artykule chociaż większość z tych problemów, żeby pomóc wam w uniknięciu takich sytuacji. Ponownie proszę was o komentarze na temat artykułu. Za wszystkie jestem bardzo wdzięczny. Tak więc przejdźmy do rzeczy.

Najczęściej popełniane błędy
Źródło: motofakty.pl

Najczęściej popełniane błędy car audio – brak adaptacji akustycznej wnętrza samochodu

Wiele osób wychodzi z dziwnego i nieco naiwnego założenia, że wystarczy kupić wzmacniacz, subwoofer, głośniki i ewentualnie woofery i możemy cieszyć się świetną muzyką. Po co poświęcać czas i pieniądze na wygłuszanie skoro możemy od razu przejść do rzeczy? No właśnie to jest błędne rozumowanie. Niestety nie możecie tak zrobić. Jeżeli zapomnicie o odpowiedniej adaptacji akustycznej wnętrza, to wtedy szybko zauważycie, że dźwięk nie jest taki jaki powinien być. Dlatego też posłuchajcie mojej rady i nie oszczędzajcie na wygłuszaniu. Nie ma co.

Najczęściej popełniane błędy car audio – Oszczędzanie na sprzęcie

Najczęściej popełniane błędy
Źródło: smatdriver.pl

Kolejny wyjątkowo często popełniany błąd. Sam wspominam o tym, że nie warto często porywać się na ten najdroższy typ sprzętu, gdyż często znajdziemy o wiele tańsze zamienniki. Niewątpliwie jest to prawdą. Aczkolwiek nie można popadać ze skrajności w skrajność. Sprzęt za kilkadziesiąt złoty z marketu z reguły nie będzie grał tak jak sobie życzyliście. Warto byłoby to zapamiętać.

Najczęściej popełniane błędy car audio – dobranie kabli o błędnych średnicy

Kolejny wyjątkowo często popełniany błąd przez młode osoby, które decydują się na zajęcie się tematyką car audio, to brak doboru odpowiedniego okablowania do zestawu. Co często widać przy okazji łączenia subwoofera z wzmacniaczem oraz głośnikami. Jeżeli zepniemy je niewłaściwymi przewodami, wzmacniacz nie będzie w stanie przekazać głośnikom wygenerowanej przez siebie mocy, przez co nasz sprzęt nie będzie działać wydajnie. Warto o tym pamiętać, jeżeli chcemy stworzyć sobie naprawdę dobrze grający zestaw car audio. Inaczej możemy mieć naprawdę spory problem z naszym sprzętem.

Najczęściej popełniane błędy car audio – brak odpowiedniego strojenia sprzętu

Nie ma się co oszukiwać, jeżeli dopiero zaczynamy naszą przygodę z tematyką car audio, to niestety ale sami nie będziemy w stanie porządnie zestroić ze sobą sprzętu. Dlatego też najlepszym wyjściem będzie powierzenie tego zadania fachowcowi. Musicie pamiętać o tym, że przy każdym zestawie car audio zapewnie będzie on wyglądał i zachowywał się trochę inaczej. Dlatego też sieciowe poradniki niekoniecznie będą równoznaczne z jakąkolwiek pomocą. Dlatego też wydaje mi się, że powinniście się skontaktować z specjalistą. Nie tylko z osobą, która świetnie zna się na tym temacie, ale także taką która ma wybitne ucho. Będzie w stanie zauważyć co w sprzęcie ewentualnie nie gra i jak go zmodyfikować.

Najczęściej popełniane błędy car audio –  czytacie za mało manuali i poradników

Najczęściej popełniane błędy
Źródło: elektroda.pl

Poradniki i manuale to nasi przyjaciele. Są to źródła niekończącej się wiedzy, dzięki którym będziemy  wiedzieli dokładnie, jak powinniśmy potraktować nasz zestaw car audio, jakie produkty kupić, jak je zamontować itd. Niestety wiele osób, po przeczytaniu absolutnie bazowych informacji o car audio wychodzi z założenia, że to im w zupełności wystarczy. Jest to jednak założenie w całości błędne. Życie, to wieczna lekcja i tylko stałe poszerzanie waszej wiedzy pozwoli na rozwinięcie się w tym bądź co bądź, ciężkim temacie.

To by było na tyle informacji w tym artykule. Mam nadzieje, że zapamiętacie lekcje w nim przekazane i że przydadzą się wam one w przyszłości. Życzę wam powodzenia przy budowaniu waszych zestawów car audio.

Przeczytaj o:https://bezpiecznapodroz.org/sprezyny-obnizajace

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia