Jak uzyskać odszkodowanie – Zadośćuczynienie z art. 446

310

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Jak uzyskać odszkodowanie – Zadośćuczynienie z art. 446 – zdarzenie.

Co się stało: Śmierć męża i ojca w wypadku samochodowym w 2010 roku. W dniu 23 grudnia 2010 roku miał miejsce wypadek drogowy. W jego wyniku śmierć poniósł Andrzej R. – Jadwigi R. i ojciec małoletniej Adrianny i Grzegorza. Tragiczna śmierć poszkodowanego stanowiła ogromny wstrząs dla jego najbliższej rodziny. Wypadek wydarzył się na dzień przed Wigilią Bożego narodzenia. Wracający z pracy Pan Andrzej wracał swoim samochodem z zakupów świątecznych – jak zeznała Pani Jadwiga, wysłała ona męża po brakujące produkty na stół Wigilijny. Pan Andrzej jednak z nich nigdy nie wrócił – około godziny 18 w bok jego samochodu od strony kierowcy uderzył samochód poruszający się z ogromną prędkością i przejeżdżający  na czerwonym świetle. W związku ze śmiercią poszkodowanego Pani Jadwiga oraz jej dzieci doznali krzywdy oraz znacznego pogorszenia się sytuacji życiowej. Jak uzyskać odszkodowanie – Zadośćuczynienie z art. 446

Jak uzyskać odszkodowanie - Zadośćuczynienie z art. 446

Jak uzyskać odszkodowanie – Zadośćuczynienie z art. 446 – działając bez wsparcia: ubezpieczyciel górą

Pani Jadwiga zgłosiła sprawę ubezpieczycielowi sama ponad rok po tragicznej śmierci męża. Po rozpatrzeniu zgłoszonych roszczeń ubezpieczyciel sprawcy zdarzenia poinformował o przyznaniu na rzecz Pani Jadwigi zadośćuczynienia za doznaną po śmierci męża krzywdę w wysokości 10.000,00 zł. Stosownego odszkodowania z tytułu znacznego pogorszenia się sytuacji życiowej w wysokości 5.000,00 zł, odszkodowania za zwrot kosztów wzniesienia nagrobka w wysokości 7000 zł oraz odszkodowania z tytułu poniesionych kosztów pogrzebu w łącznej wysokości ponad 5000 zł. Na rzecz małoletnich ubezpieczyciel nie przyznał zadośćuczynienia za doznaną po śmierci ojca krzywdę oraz stosownego odszkodowania z tytułu znacznego pogorszenia się sytuacji życiowej, uzasadniając swoją decyzję młodym wiekiem poszkodowanych.

Jak uzyskać odszkodowanie – Zadośćuczynienie z art. 446 – dajemy pełne wsparcie bez ryzyka, idziemy do Sądu i wygrywamy!!!

Dotarliśmy do Pani Jadwigi pod koniec 2015 roku- z początku Pani Jadwiga poddawała w wątpliwość sens dochodzenia swoich praw. Niemniej jednak zaufała nam i w dwa miesiące po naszej interwencji, ubezpieczyciel wypłacił na drodze polubownej po 30000zł zadośćuczynienia po śmierci ojca. Odszkodowanie w wysokości po 15000zł na rzecz dzieci poszkodowanej. Dodatkowo dopłacił Pani Jadwidze 15000zł tytułem zadośćuczynienia i 10000zł tytułem odszkodowania. To nie koniec – uznaliśmy, że kwoty proponowane przez ubezpieczyciela są stanowczo za niskie i krzywdzące (ubezpieczyciel zaproponował niekorzystną ugodę). Skierowaliśmy sprawę do Sądu, który to podzielił nasze zdanie w całości i bez sprzeciwów. Co prawda ubezpieczyciel starał się obniżyć zasądzone kwoty, jednak wyrokiem z dnia 23 listopada 2016roku, Pani Jadwiga otrzymała 170000zł tytułem krzywdy doznanej po śmierci męża, natomiast na rzecz dzieci zmarłego sąd zasądził po 120000zł. Łączna kwota, którą otrzymali poszkodowani wyniosła zatem ponad 500tys. Zł.

W tym miejscu warto przypomnieć, że przepisy prawne ulegają ciągłym zmianom – za wypadek, w którym zginęła bliska nam osoba możemy dochodzić świadczeń nawet do 20 lat wstecz. Warto więc skorzystać z naszych usług!!! nasz mail: odszkodowania@bezpiecznapodroz.org

Jak uzyskać odszkodowanie? …nie tylko ze zdarzeń komunikacyjnych!

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia