Jak uzyskać odszkodowanie co z kosztami leczenia i rehabilitacją po wypadku?

659

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Jak uzyskać odszkodowanie - wybór ubezpieczyciela

Jak uzyskać odszkodowanie co z kosztami leczenia i rehabilitacją po wypadku ?

Jak uzyskać odszkodowanie  co z kosztami leczenia i rehabilitacją
Jak uzyskać odszkodowanie co z kosztami leczenia i rehabilitacją ?

Każdy z nas zna realia polskiego NFZ-u. Wyobraźmy sobie sytuację, jest wypadek samochodowy, poszkodowany trafia do szpitala i okazuje się, że niestety potrzebuje intensywnej rehabilitacji żeby wrócić w pełni do sprawności. Oczywiście, większość z nas jest ubezpieczona, więc chcemy skorzystać z bezpłatnej opieki, wybieramy fundusz i … okazuje się, że czas oczekiwania na najbliższą rehabilitację, jak dobrze trafisz, to około rok.  Nie pozostaje nic innego jak droga, prywatna opieka, ale … ale mało kto z nas wie, że wcale tak być nie musi!

Ofiara wypadku może żądać, by z polisy OC sprawcy pokryto także jego  koszty leczenia w prywatnej placówce medycznej. Uchwała 7 sędziów Sądu Najwyższego nr III CZP63/15 mówi, że nie ma takiego obowiązku, żeby w pierwszym rzędzie szukać rehabilitacji w placówkach NFZ. Otwiera ona przed poszkodowanymi, duże możliwości, aby bez zbędnego stresu i czekania podjąć się niezbędnej opieki medycznej, która po prostu się im należy.  Podkreślić trzeba, że w takich sytuacjach, to szybkość podjęcia rehabilitacji oraz dobranie najlepszej metody leczenia odgrywa najistotniejszą role w powrocie do pełni zdrowia. Istotną rzeczą jest również fakt, że taki pacjent jest dobrą inwestycją… dla firm ubezpieczeniowych. Dlaczego ?

Jak uzyskać odszkodowanie – leczenie prywatne za darmo?

Wbrew pozorom firmy ubezpieczeniowe  mogą dużo zaoszczędzić  dzięki szybkiej i skutecznej rehabilitacji. Prosty powód – częściowe lub całkowite zmniejszenie renty powypadkowej. Należy pamiętać, że składki na OC płaci każdy właściciel samochodu. I tak, jak w przypadku likwidacji szkód komunikacyjnych, gdy sprawca uszkodzi nasz samochód nie wykładamy pieniędzy na jego naprawę, tak samo towarzystwo ubezpieczeniowe jest zobowiązane zapłacić za leczenie po wypadku. Często w takiej sytuacji, bardzo ważnym elementem umożliwiającym poszkodowanemu bezpłatne leczenie jest starannie dobrana i specjalistyczna Kancelaria Prawna. To dzięki niej wysokość uzyskanego odszkodowania oraz kwoty na leczenie będą wystarczające na zapłatę wszystkich rachunków ofiary wypadku z funduszy firmy ubezpieczeniowej.  Pamiętajmy, że jeśli w grę wchodzi nasze zdrowie, to ono jest najważniejsze, a my mamy możliwość walczyć o to, co nam się po prostu należy.

Przeczytaj też Jak uzyskać odszkodowanie od czego zacząć?

 

 

 

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia