Ciekawe sposoby tuningu motocykla

652

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Ciekawe sposoby
Źródło: areograf.com

Ciekaw sposoby tuningu motocykla pozwolą zmienić twój pojazd w coś co od razu rzuci się w oczy.

Uwielbiasz swoje dwa koła, czyli motocykl? Pragniesz jakoś podkreślić fakt, że jesteś jego właścicielem, a może chcesz tchnąć w niego nowego ducha? Jest na to kilka sprawdzonych sposobów, które w dodatku nie zrujnują Ci portfela. Jakich? Naszym celem jest oczywiście powiedzieć ci, jakie są ciekawe sposoby tuningu twojego jednośladu. Zwłaszcza, że motocykl wymaga znacznie większej dozy delikatności niż samochód. Dlatego też mamy dla was kilka, mało inwazyjnych, tanich i prostych do wykonania metod tuningu, które zmienią wasz samochód, a jednocześnie nie wymagają od was specjalistycznej wiedzy.

Ciekawe sposoby tuningu motocykla – Chromowanie części

Ciekawe sposoby
Źródło: zmniejszacz.pl

Czy można wyobrazić sobie tradycyjny motocykl bez błyszczących elementów z chromu? Oczywiście, że nie! Coraz więcej motocyklistów powraca więc do korzeni i ozdabia swoje (nawet nowoczesne) jednoślady chromowanymi częściami. Najczęściej w tym przypadku na tuning wybierane są lusterka, obramowania zegarów czy zabudowane kierunkowskazy. W wielu motocyklach znakomicie prezentują się również chromowane podnóżki. Co więcej, ich odnowa jest najprostsza z możliwych! Świeżo wykonane chromowane elementy w samochodzie, będą świecić się i rzucać w oczy już z olbrzymiej odległości. Nie są one też bardzo drogie. Czego chcieć więcej.

Ciekawe sposoby tuningu motocykla – Malowanie aerografem

Ciekawe sposoby
Źródło: areograf.com

Kolejnym niezwykle ciekawym rozwiązaniem jest malowanie aerografem baku lub całej powierzchni lakierniczej. Ta technika pozwala uzyskać piorunujące rezultaty, ale tylko w przypadku, gdy osoba malująca potrafi operować takim sprzętem. Dlatego jeśli nie potrafisz malować aerografem, nic na siłę – skorzystaj z usług profesjonalisty, który zamieni Twój motocykl w mini dzieło sztuki. Samodzielna, amatorska praca może tylko zaszkodzić Twojemu motocyklowi, a to z kolei wiąże się z niespodziewanymi wydatkami. Wbrew pozorom jednak, nauka malowania aerografem nie należy do najtrudniejszych. Relatywnie łatwo jest zrozumieć sam koncept kryjący się za malowaniem aerografem. Sam aerograf jest niewielkim urządzeniem służącym do rozpylania np. tuszu czy farby za pomocą strumienia powietrza. Proces ten pozwala na dokładne i równomierne przykrycie powierzchni farbą. Zwykle posiadający kształt małego pistoletu takiego, jakiego używają lakiernicy. W swoim życiu na pewno nie raz widzieliście tak zwane aerografy modelarskie, które spotykane są zwykle ze szklanym pojemnikiem umiejscowionym od dołu pistoletu. W Polsce istnieje wiele firm, które zajmują się tym profesjonalnie, a ceny za tego typu usługi nie są wygórowane.

Ciekawe sposoby tuningu motocykla – stickerbomb

Ciekawe sposoby
Źródło: abload.de

To prawdopodobnie jedna z najpopularniejszych metod tuningu motocykla. Mają wiele zalet: są łatwo dostępne, nie rysują lakieru, można je w dowolnej chwili bezpiecznie odkleić, a w dodatku nie kosztują majątku. Ponadto naklejki stickerbomb występują w niezliczonej liczbie wzorów i kolorów; zwykle wybierane są te w postaci symboli związanych np. z popkulturą, różnymi dziedzinami sztuki (także z muzyką), logotypami znanych marek, hasłami, cytatami itp. – można wybierać i przebierać. Motocykliści najchętniej przyklejają tego rodzaju naklejki na błotnikach swoich jednośladów. Same naklejki, są zdecydowanie najprostszym elementem do zamontowania jeżeli chodzi o jakikolwiek tuning motocykla. Ot, wystarczy przykleić naklejkę i robota jest skończona.

Ciekawe sposoby tuningu motocykla – głośny wydech

Jest to zdecydowanie najbardziej kontrowersyjny, a jednocześnie najczęściej przeprowadzany typ tuningu jeżeli chodzi o motocykle. Zgodnie z przepisami  „motocykliści powinni wiedzieć, że prawo przewiduje dopuszczalny poziom natężenia hałasu wytwarzany przez jednoślady. W załączniku nr 1 do rozporządzenia w sprawie warunków technicznych jasno jest stwierdzone, że motocykle o pojemności do 125 cm3 może wytwarzać hałas do 94 dB, natomiast motocykle o pojemności większej niż 125 cm3 nie mogą przekroczyć progu 96 dB. W przypadku, kiedy policjant stwierdzi, iż poziom hałasu jest większy, niż przewidują to normy ma on prawo zatrzymać dowód rejestracyjny i skierować pojazd na badania techniczne. Podobnie ma się sprawa z wystającymi, ostrymi elementami motocykla. Jeżeli istnieje przypuszczenie, iż motocykl ma zamontowane części mogące spowodować zagrożenie wśród innych uczestników ruchu drogowego policjant kieruje motocykl na badanie techniczne”. Jest to o tyle problematyczne, że w Polsce istnieją dopuszczone do homologacji motocykle, które przekraczają ten poziom hałasu, a jednak jeżdżą po drogach. Proponowalibyśmy jednak nie ryzykować w takiej sytuacji. Nigdy nie wiadomo na jakich funkcjonariuszy możemy trafić. Tym mało pozytywnym akcentem kończymy i zapraszamy do lektury o: Chiptuning samochodu

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia