Brawura za kierownicą. Wypadek znanej dziennikarki

234

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Brawura za kierownicą. Dziennikarka opowiada o swoim wypadku

Od zawsze mówi się, że młodzi, niedoświadczeni kierowcy uwielbiają szybką jazdę i brawurę za kierownicą. Choć w wielu przypadkach jest to stereotyp, to jednak nie można zaprzeczyć, że wypadki z udziałem młodych kierowców i brawura za kierownicą zdarzają się bardzo często. Karolina Szostak, dziennikarka sportowa ostatnio opowiadała o wypadku, w którym uczestniczyła. Wypadek dziennikarki na szczęście nie należał do niebezpiecznych i zagrażających życiu. Jest to jednak przestroga dla innych świeżo upieczonych kierowców, którzy chcą się wykazać podczas jazdy.

Brawura za kierownicą – Karolina Szostak opowiada o wypadku

Brawura za kierownicą 3Karolina Szostak uczestniczyła w wypadku samochodowym, kiedy miała zaledwie 15 lat. Była w samochodzie z kolegą i koleżanką. W pewnym momencie grupa nastolatków postanowiła „pościgach się” z autem, które jechało równoległym pasem. Samochód jadący obok niespodziewanie delikatnie w nich uderzył, w konsekwencji czego auto uderzyło w słup. Pod wpływem uderzenia słup wbił się do samochodu. Dziennikarka przeszła wówczas wielogodzinną operację, dzięki której powróciła do pełnego zdrowia.

Całe zdarzenie oraz opowiadanie o nim wydaje się bardzo infantylne i śmieszne. Mimo to pokazuje, jak niebezpieczna może okazać się brawura za kierownicą. Wystarczyła nieco większa prędkość i odrobina odwagi, aby rozpocząć wyścigi na drodze. W tym przypadku konsekwencje nie były na szczęście poważne, jednak bardzo często takie zdarzenia kończą się tragicznie.

Brawura za kierownicą – Młodzi kierowcy czują się bezkarni?

Brawura za kierownicą 4Niestety młodzi ludzie bardzo często nie zdają sobie sprawy, jak niebezpiecznym miejscem jest droga. Przekraczanie prędkości, jazda po alkoholu i łamanie przepisów dla wielu z nich stają się standardem. Oczywiście nie można tu nadmiernie generalizować i mówić, że każdy młody kierowca zachowuje się nieodpowiedzialnie. W końcu każdy z nas był kiedyś młody i każdy wsiadł za kierownicę pierwszy raz. Z czego więc wynika brak odpowiedzialności? Bardzo często jest to po prostu chęć zaimponowania siedzącym obok pasażerom lub brak poczucia odpowiedzialności za siebie i innych. Wiele młodych osób, które odbierają prawo jazdy, nagle chce się poczuć jak „dorośli”. Niestety z tej dorosłości bardzo często wynikają konsekwencje, które wpływają na zdrowie i życie innych osób.

Brawura za kierownicą – Ewa Farna i jazda po alkoholu

Brawura za kierownicą. farnaEwa Farna to gwiazda, która poniosła bardzo poważne konsekwencje za prowadzenie auta po alkoholu. Młoda gwiazda, wsiadając za kierownicę na podwójnym gazie spowodowała niebezpieczny wypadek. Na szczęście nikomu nic się nie stało, jednak piosenkarka poniosła odpowiednie konsekwencje. Czy czegoś ją to nauczyło? Farna już niejednokrotnie mówiła, cieszy się, że ta sytuacja miała miejsce. W jednej chwili wydoroślała i zrozumiała, że bycie kierowcą to duża odpowiedzialność. Podobnie mówi o tym Karolina Szostak. Niestety nie każdy kierowca wyciąga podobne wnioski. Brawura za kierownicą, złamanie przepisów czy wymuszenie pierwszeństwa mogą przytrafić się każdemu. Najważniejsze jednak, aby wyciągnąć z zaistniałych sytuacji właściwe wnioski.

Brawura za kierownicą – czy zmiany pomogą?

Duża liczba wypadków z udziałem młodych kierowców oraz nagminne łamanie przez nich przepisów sprawiają, że rządzący regularnie wprowadzają wiele zmian. Okazuje się, że trudniejsze egzaminy teoretyczne to za mało, aby zmniejszyć liczbę wypadków oraz nauczyć młodych kierowców właściwej techniki i kultury jazdy. Problem w tym, że obecnie obowiązujące kursy nie uczą, jak zachować się w groźnych sytuacjach, które zagrażają naszemu zdrowiu i życiu.
W 2018 znów czeka ans wiele zmian. Na razie mówi się o nich bardzo dużo, jednak nie wiadomo, które z nich wejdą w życie. Miejmy nadzieję, że utrudniony egzamin nie będzie ich jedyną konsekwencją.

Przeczytaj również: 

Policyjne BMW bez wideo rejestratorów?

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia