Jak uzyskać odszkodowanie nawet 6 razy wyższe?

866

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Jak uzyskać odszkodowanie nawet 6 razy wyższe

Jak uzyskać odszkodowanie nawet 6 razy wyższe ?

Jak uzyskać odszkodowanie nawet 6 razy wyższeW dniu 4 listopada 2010r. w Warszawie u zbiegu ulic Saskiej i Dąbrówki doszło do wypadku komunikacyjnego. Jego sprawcą był Łukasz S. Kierując samochodem osobowym potrącił na przejściu dla pieszych Magdalenę Ż., w wyniku czego doznała obrażeń ciała w postaci złamania trzonu kręgu bez przemieszczenia i stłuczenia okolicy lędźwiowej. W związku z tym została przewieziona do szpitala, gdzie przebywała 4 dni. Pismem z dnia 21 grudnia 2010r. Poszkodowana samodzielnie dokonała zgłoszenia roszczeń o wypłatę zadośćuczynienia w kwocie 30 000zł . Towarzystwo Ubezpieczeń uznało swoją odpowiedzialność co do zasady, wypłacając zadośćuczynienie w kwocie jedynie 5000 zł.

Jak uzyskać odszkodowanie nawet 6 razy wyższe ? – Czas pójść do sądu

Sprawa została skierowana do radcy prawnego kancelarii celem wystąpienia na drogę postępowania sądowego. W sprawie został przygotowany pozew o zapłatę kwoty 25 000 zł wraz z ustawowymi odsetkami za opóźnienie tytułem zadośćuczynienia za utratę zdrowia, doznaną krzywdę, ból i cierpienie będące konsekwencją wypadku, jakiemu uległa poszkodowana w dniu 4 listopada 2010r. oraz żądanie zwrotu kosztów opieki sprawowanej nad poszkodowaną przez osoby trzecie i koszty dojazdów do placówek medycznych poszkodowanej. Dodatkowo, w pozwie wniesiono o ustalenie istnienia odpowiedzialności Towarzystwa Ubezpieczeń za ewentualną dalszą szkodę mogącą się ujawnić u Magdaleny w przyszłości w związku ze zdarzeniem z dnia 4 listopada 2010r. oraz o zasądzenie kosztów postępowania. W toku postępowania biegli z zakresu ortopedii i neurologii w opinii łącznej  ustali 5% trwały uszczerbek na zdrowiu. Wyrokiem z września 2017 r. Sądu Rejonowy na rzecz Magdaleny Ż. zasądził kwotę 25 000,00 zł z tytułu zadośćuczynienia wraz z odsetkami ustawowymi na opóźnienie, zwrot wszystkich kosztów żądanych w pozwie  i ustalił, że Towarzystwo Ubezpieczeń jest odpowiedzialne za ewentualną dalszą szkodę mogącą się ujawnić w przyszłości u poszkodowanej w związku z wypadkiem z dnia 4 listopada 2010r.

W toku postępowania likwidacyjnego poszkodowana samodzielnie uzyskała 5000zł. Po przeprowadzonym postępowaniu sądowym uzyskano dodatkowe 25 000 zł. Łączny wynik w sprawie wyniósł 30 000,00 zł tj. sześciokrotność świadczenia przyznanego przez Towarzystwo Ubezpieczeń.

Przeczytaj również Jak uzyskać odszkodowanie-nieszczęśliwy finał jazdy na Podwójnym Gazie

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia