Zarząd Škody stawia na elektromobilność.

395

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Škoda Vision X
Škoda Vision X

Zarząd Škody podsumował najlepszy rok w historii marki.

Škoda zaliczyła niezwykle udany 2017 rok. Podczas konferencji prasowej zarząd Škody podsumował najlepszy w historii rok koncernu i podał plany inwestycyjne na przyszłość. Z fabryk na całym świecie z linii montażowych zjechało ponad 1126 tys. samochodów. Przychody przekroczyły 16 miliardów euro. Duży wpływ na te wyniki miał bardzo udany debiut nowych SUV-ów w ofercie oraz optymalizacja kosztów. Pomimo wzrostu sprzedaży względem roku poprzedniego o 6,6%, zwiększeniu przychodów ze sprzedaży o ponad 20% i aż 34% wzrostu zysku operacyjnego Škoda nie zamierza spocząć na laurach. Chcą wykorzystać ten dobry okres i do 2020 roku na rynku zadebiutuje aż 19 nowych modeli. Na debiuty czekają modele od najmniejszych do tych największych, zarówno te znane jak i całkowicie nowe.

Škoda Vision X
Škoda Vision X

Nowe modele – nowa wizja

Wśród wszystkich modeli które zadebiutują, niewątpliwie najbardziej oczekiwanym i budzącym emocje jest wersja produkcyjna modelu koncepcyjnej VISION X. Debiut konceptu mogliśmy oglądać podczas marcowych Międzynarodowych Targów Samochodowych w Genewie. Kolejną nowością będzie dobrze znana Škoda Superb w odmianie PHEV – czyli pierwsza hybryda czeskiego producenta typu plug-in. Na 125-lecie istnienia marki z linii montażowej w Mladá Boleslav zjedzie pierwszy w historii w pełni elektryczny VISION E powstały na innowacyjnej platformie MEB. Jednak wspomniane auta to coś więcej niż tylko nowa gama modeli. To początek nowej wizji, wielkich inwestycji i drogi rozwoju czeskiej marki.

Škoda Vision E
Škoda Vision E

2 miliardy euro – największy program inwestycyjny w dziejach

Podczas konferencji zarząd Škody ogłosił plan rozwoju. Zgodnie z prognozami kierunkiem rozwoju będą nowe technologie, autonomiczne prowadzenie, napędy elektryczne oraz nowe usługi z zakresu mobilności i wymiany danych. Skoda na rozwój przygotowała największy w historii program inwestycyjny – 2 miliardy euro. W przyszłym roku planowany jest start produkcji komponentów elektrycznych dla marek z koncernu Volkswagen. Celem w ramach Strategii 2025 jest wprowadzenie do oferty dziesięciu modeli o zelektryfikowanym napędzie. Kolejną rzeczą zapowiadaną przez Zarząd Škody jest globalizacja. Przez najbliższe 7 lat zakładany jest debiut w 18 krajach, zatem Škoda ma być dostępna już w 120 państwach.

Bernhard Maier – Dyrektor Generalny Škoda Auto
Bernhard Maier – Dyrektor Generalny Škoda Auto

Zobacz również PRL — kto pamięta kultowe stacje CPN?

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia