Folia winylowa jako szybki i tani sposób na zmianę koloru nadwozia

0
637
Folia winylowa

Folia winylowa czyli jak szybko i tanio zmienić kolor nadwozia?

Ostatnio pisałam o tym, że kolor samochodu ma znaczenie i aby go zmienić często trzeba liczyć się z dodatkowymi kosztami. Przeważnie są to dość drogie inwestycje, ale może warto pomyśleć nad tańszym i szybszym rozwiązaniem, a mianowicie nad foliami winylowymi.

Folia winylowa – do czego służy?

Folia winylowa jest odporna na wszelkie działania czynników atmosferycznych i długo zostaje nie naruszona. Nadaje się na odświeżenie i oklejenie samochodu. Nie odkształca się pod wpływem wysokiego nasłonecznienia czy innych warunków atmosferycznych. Jest idealnym rozwiązaniem do szybkiej zmiany koloru auta.

Folia winylowa – zalety i wady

Paleta barw oferowanych przez producentów folii jest bardzo szeroka. Wśród najpopularniejszych kolorów należy wskazać przede wszystkim: czarny mat, czarny połysk, srebrny i biały. Cena folii w dużej mierze jest uzależniona od koloru oraz marki produktu, która często przekłada się na jego trwałość. Ale koszty i tak są mniejsze niż u lakiernika. Warto tutaj też zaznaczyć, że jeżeli kolor nam się znudzi to bez problemu możemy zdjąć folię bez uszkodzenia lakieru. Jest to ciekawa propozycja, gdyż zapobiega różnym zarysowaniom czy innym uszkodzeniom, które mogą powstać podczas użytkowania samochodu. Jeżeli nie chcecie zmieniać koloru samochodu warto zastanowić się nad folią bezbarwną, którą warto obkleić przede wszystkim zderzaki, maskę i progi.

Folia winylowa

Jedyną wadą jest montaż. Klejenie wymaga sporo cierpliwości. Jeżeli zdecydujemy się na profesjonalną firmę to koszty mogą wzrosnąć. Jeżeli chcemy sami to najlepiej jest wybrać folie oparte na kleju mikrokanalikowym, które znacznie łatwiej się modeluje i nakleja.

Przeczytaj również Kolor ma znaczenie – czyli jakie barwy aut wybierają Polacy?