Pobocze najgroźniejszym miejscem na jezdni ?

504

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Pobocze najgroźniejszym miejscem na jezdni

Pobocze najgroźniejszym miejscem na jezdni ?

Choć pobocze jest bardzo istotnym i ważnym miejscem znajdującym się przy pasach ruchu, statystycznie jest jednym z najgroźniejszych obszarów na drodze, na którym dochodzi do wypadków. Poruszanie się poboczem przez pojazdy jest niedozwolone, a przepisy ruchu drogowego jasno określają kto może się na nim znaleźć wielu kierowców nie stosuje się do obowiązujących zasad. Tylko w zeszłym roku według policyjnych statystyk miało miejsce tam aż 967 wypadków, w których zginęło 150 osób. Jak więc bezpiecznie korzystać z pobocza?

Pobocze nie jest pasem ruchu !

Niestety, istnieje wielu kierowców, którzy pobocze traktują jako dodatkowy pas ruchu. Szczególnie w przypadku, gdy znajdujemy się na jednopasmowej drodze – wtedy często spotykamy się z sytuacją, gdy pojazd który porusza się wolniej zjeżdża na pobocze, aby dać się wyprzedzić. Odbierane to jest jako kultura i uprzejmość kierowcy, jednak pamiętajmy, że na tym samym poboczu w każdej chwili może pojawić się inny użytkownik drogi np. pieszy, rowerzysta, albo samochód, który podczas jazdy uległ awarii.

Pobocze najgroźniejszym miejscem na jezdni

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia