Kino w samochodzie – jak zamontować?

0
406
Kino w samochodzie

Kino w samochodzie – jak zamontować?

Częste wyjazdy, szczególnie z dziećmi i szczególnie te dalekie, potrafią być męczące. Fajną opcją i bardzo ciekawą wydaje się być kino w samochodzie. Dziecko z chęcią obejrzy bajkę, a rodzic odetchnie z ulgą, bo już kończą mu się pomysły na zabawianie pociechy podczas podróży. Nam również takie urządzenie umili podróż, bo można włączyć ulubiony film i miło później wspominać trasę.

Kino w samochodzie – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Cały system multimedialny nie jest skomplikowany. Zanim jednak weźmiemy się za montaż, powinniśmy zwrócić uwagę na niektóre rzeczy. Na samym początku musimy zwrócić uwagę na wielkość samochodu, aby ekran nie był za mały ani za duży. Kolejnym czynnikiem nie co ważniejszym jest to jaki już posiadamy sprzęt audio i jakie mamy możliwości techniczne montażu a także czy istnieje możliwość podłączenia sprzętu do innych urządzeń audio-video (jeżeli nie ma takiej możliwości, musimy liczyć się z większymi kosztami). A co najważniejsze, czy jest zasilanie w samochodzie.

Kino w samochodzie – gdzie zamontować monitory?

To jest już najprostsza rzecz, jaką trzeba wykonać. Ekran bądź ekrany można zamontować w tylnej części zagłówka lub pod sufitem. Ta druga opcja wydaje się być lepsza. Wyświetlacz pod sufitem ma możliwość szybkiego demontażu, często jest też obrotowy a na dodatek kable można schować pod sufitową tapicerką.

Kino w samochodzie

Więc jeżeli zastanawiacie się nad takim kinem w samochodzie, to sprawdźcie czy możecie samodzielnie poradzić sobie z instalacją (czy jest możliwość podłączenia sprzętu) czy trzeba udać się do specjalisty. Sam sprzęt do tanich nie należy, więc jeżeli już się na to zdecydowaliście, to wizyta u specjalisty nie powinna Was mocno finansowo obciążyć. Uważam, że lepiej jest zapłacić parę złotych więcej i mieć zrobione tak jak należy niż robić samemu coś na czym się nie zna tylko po to aby oszczędzić parę groszy. Najlepiej jednak skorzystać z konsultacji specjalisty, która do drogich rzeczy nie należy.

Zobacz Filmy o sportowych autach