Jak wykonać tuning wnętrza samochodu?

2070

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Tuning wnętrza samochodu

Jak wykonać tuning wnętrza samochodu?

O tuningu można mówić długo i namiętnie. Tyle ilu jest kierowców, tyle jest pomysłów. Mówiąc tuning, pierwsze co nam do głowy przychodzi to tuning optyczny, wizerunek auta. Następnym elementem jest modernizacja układów i elementów samochodu. Po tym wszystkim przychodzi czas na najprzyjemniejszą moim zdaniem metamorfozę, a mianowicie tuning wnętrza.

Tuning wnętrza samochodu – zegary i wskaźniki

Całe wnętrze można zmienić, jak nam się tylko podoba. Wiadomo, że zegary i wskaźniki to podstawa na przedniej masce i to od nich należy zacząć tuning wnętrza. Najprostszym rozwiązaniem jest po prostu wymiana zegarów i wskaźników na takie, jakich oczekujemy. Na rynku bez problemu znajdziemy takie, które są w sportowych bądź eleganckich samochodach a także takie rodem z filmów typu science fiction. Opcjonalnie możemy podłączyć również dodatkowe wskaźniki, takie jak ciśnienie oleju albo napięcie w akumulatorze.

tuning wnętrza samochodu

Tuning wnętrza samochodu – kierownica

Kolejna rzecz, którą chcemy zmienić jest kierownica. Niestety kierownica ma to do siebie, że szybko się zużywa. Na szczęście obszycie do kierownicy możemy dostać już za kilkadziesiąt złotych. Wiadomo, jeśli chcemy porządne i skórzane obszycie to musimy zapłacić troszkę więcej. Kupując obszycie na kierownicę, nie zapomnijmy o zestawie do obszycia, który powinien zawierać mocną, specjalną nić oraz igłę, która pomoże przepleść nić przez dziurki. Wiadomo, że można kupić nową kierownicę i mieć z głowy „robociznę”, ale bardziej efektownie będzie wyglądała ta zrobiona przez nas. A przy odpowiednim zamontowaniu, może nam posłużyć na lata.

tuning wnętrza samochodu

Tuning wnętrza samochodu – pedały

Pedały, cóż, pozostaje tylko wymiana na pedały aluminiowe, takie jak widujemy w samochodach sportowych. Nie dość, że są one ładniejsze to przede wszystkim są wytrzymalsze, są większe i lepiej trzymają stopę. Niestety inne nakładki, montowane na pedałach po dłuższym użytkowaniu odpadają. Więc warto zastanowić się nad tymi aluminiowanymi, które posłużą nam bardzo długo.

Tuning wnętrza samochodu – fotele

Pokrowce na fotele, no i tutaj zaczyna się wyobraźnia. Jest to element najbardziej rzucający się w oczy. Mogą to być fasony pokrowców dostępne na rynku, koszt wtedy jest nieco tańszy i bez problemu znajdziemy takie, które będą pasowały do naszego auta. Jeśli jednak mamy wizję jak chcemy aby wyglądały nasze fotele, a nie ma takich na rynku no to musimy liczyć się już z większymi kosztami. Zaoszczędzić natomiast możemy na robociźnie, bo sami możemy zamontować pokrowce, nie jest to tak skomplikowane aby płacić dodatkowo specjaliście za robotę.

Tuning wnętrza samochodu

Tuning wnętrza samochodu – oświetlenie

Jeśli chodzi o dodatkowe wyposażenie, warto pomyśleć o oświetleniu. Jest to bardzo fajny pomysł, dzięki któremu podkreślisz charakter samochodu. W zasadzie oświetlenie może być wszędzie, pod sufitem, w drzwiach czy przy progu a nawet w bagażniku. To zależy od Ciebie gdzie je umieścisz, ale takim szczegółem sprawisz, że inni będą patrzeć na Ciebie z zazdrością.

Zobacz Tuning oświetlenia w samochodzie

 

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia