Tuning LPG czyli instalacja gazowa w samochodzie

47

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

instalacja gazowa

Tuning LPG czyli instalacja gazowa w samochodzie

Dużo z nas kierowców, aby zmniejszyć koszty utrzymania samochodu myśli o instalacji LPG czyli o instalacji gazowej w samochodzie. W porównaniu z benzyną są to minimalne koszty. Co prawda sama instalacja do tanich nie należy, może kosztować nawet kilka tysięcy złotych, ale w późniejszych latach zwraca się to, nawet z nawiązką.

instalacja gazowa

Nie wiem czemu przyjęło się tak, że samochód z LPG jest gorszy. Auto z wbudowaną instalacją gazową wcale nie musi być gorsze niż te na benzynie, a gaz wcale nie musi być gorszym paliwem niż benzyna. Odpowiednio dobrana sekwencja LPG pozwala na pracę silnika z praktycznie nie odczuwalną, a nawet i lepszą dynamiką niż na benzynie.

Instalacja gazowa – jak ją założyć?

Więc jak zatem założyć instalację gazową w naszym samochodzie, abyśmy mogli cieszyć się jego dynamiką. Przede wszystkim musimy dobrać odpowiednie komponenty instalacji oraz poprawnie je zamontować ( gaz w odpowiedniej odległości i pod odpowiednim kątem do przepływu powietrza, odpowiednia odległość od zaworów itd.) a także należy pamiętać o wystrojeniu instalacji, jest to chyba najważniejsza rzecz do zrobienia, bo od tego zależy ile i jak posłuży nam instalacja gazowa.

Instalacja gazowa – jak należy stroić LPG?

I tutaj zaczynają się przysłowiowe schody. W praktyce to wygląda tak, że osoba bądź specjalista, który wykonuje instalacje wybiera te całe komponenty, poprawnie je montuje, ale strojenie wykonuje na szybko w bardzo okrojonym zakresie. No dobrze, niby jeździ ale co z tego, jak nie ma przyjemności prowadzenia takiego samochodu. Mało tego, że nie sprawia nam frajdy jazda na gazie, to dodatkowo może zaszkodzić naszemu silnikowi i prowadzić do jego uszkodzenia.

instalacja gazowa

Instalacja gazowa porządnie wykonana tylko u specjalisty

Najlepiej jeżeli zdecydujemy się wykonać instalację u specjalisty z polecenia. Wiadomo, że sprawdzona osoba zna się na tym co robi i zrobi porządnie, bo byle kogo się nie poleca. Każdy kierowca, który posiada swój samochód, gdzieś robi przegląd, gdzieś naprawia samochód. Często jest to jeden mechanik, do którego mamy zaufanie i wiemy, że nas nie oszuka. Dużo mechaników się zna, wie gdzie można zrobić coś dobrze. Zapytaj swojego, też Ci może poradzić. Nie warto szukać na własną rękę, bo można się poparzyć. Takich „specjalistów” jest mnóstwo na rynku, ale tylko nieliczni potrafią zrobić instalację gazową w samochodzie jak należy.

Zobacz Chip tuning samochodów benzynowych

Brak postów do wyświetlenia