Suzuki Swift 1.0 BOOSTERJET 2WD hybrid shvs – Babskim Okiem

456

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Suzuki Swift 1.0 BOOSTERJET 2WD  hybrid shvs - Babskim Okiem

Suzuki Swift 1.0 BOOSTERJET 2WD hybrid shvs – Babskim Okiem

Suzuki wydając swojego „mieszczucha” na świat nie spodziewał się zapewne, że jego sukces będzie tak spektakularny. Swift stał się jednym z najchętniej wybieranych modeli miejskich. Obecna generacja musiała sprostać dość wygórowanym oczekiwaniom klientów, dla których ten segment samochodów staje się coraz większy. Idąc za modą – i tym razem ku zadowoleniu ekologów producent wprowadził wersję hybrydową. Powiedzmy szczerze, to nie jest jeszcze czas zeroemisyjnych samochodów. Przynajmniej jeśli mówimy o Polsce. Hybrydy jednak są idealną alternatywą, choć droższą od standardowych spalinowych aut. Czy opłacalną? Sprawdźmy na przykładzie Suzuki Swift 1.0 BOOSTERJET 2WD  hybrid shvs

Suzuki Swift 1.0 BOOSTERJET 2WD  hybrid shvs - Babskim Okiem

Suzuki Swift 1.0 BOOSTERJET 2WD  hybrid shvs- Pierwsze wrażenia

Suzki Swift już swoje miejsce zagrzał wśród konkurencji samochodów segmentu B i nic nie zapowiada, żeby się to zmieniło. Jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny to Japończycy wyszli z założenia, że tego co dobre nie należy poprawiać.I tak zrobili, ponieważ nie zmienił się on jakoś drastycznie. Chociaż konkurencję ma sporą, producent nadal zostaje przy założeniu, że jest to samochód do jazdy, a nie do lansowania.  Jedynym zaskoczeniem jest fakt, że nic nie zdradza jakoby testowany model był hybrydą. Jedynym szczegółem jest drobny napis „hybrid” na tylnej klapie bagażnika. Mały, drobny, zadziorny i sprawdzający się w każdej sytuacji – taki jest Swift.

Suzuki Swift 1.0 BOOSTERJET 2WD  hybrid shvs - Babskim Okiem

Suzuki Swift 1.0 BOOSTERJET 2WD  hybrid shvs – Wnętrze

Wnętrze odzwierciedla typowy duch japońskiej, „suzukowej” prostoty. Nie znajdziesz tutaj ekskluzywnych gadżetów, nadmiaru przycisków,  skórzanych obić tapicerki i wysokiej klasy materiałów wykończeniowych.  Zamiast tego spotkamy się z twardymi plastikami i tapicerką trochę niższej jakości niż można oczekiwać. Jednak mimo wszystko Swift zdobywa klientów, bo jest to auto bardzo poprawne. Jest prosto i zwyczajnie, ale komfortowo zarówno dla kierowcy i pasażerów. Ponadto, ta prostota czasami zamienia się w wielką zaletę – praktyczność i funkcjonalność. Hybryda niczym nie różni się od normalnej wersji poza komputerem pokładowym, który pokazuje nam m.in. ilość zużytej energii odzyskanej z hamowania.

SSuzuki Swift 1.0 BOOSTERJET 2WD  hybrid shvs - Babskim Okiem

Suzuki Swift 1.0 BOOSTERJET 2WD  hybrid shvs – Wrażenia z jazdy

Suzuki Swift jest idealnym kompanem to miasta. Zwinny, dynamiczny i zwrotny. Reaguje momentalnie na polecenia kierowcy, przy czym układ kierowniczy okazuje się bardzo precyzyjny. Niestety, wrażenie nieco mija po wjedzie na autostradę lub drogi szybkiego ruchu. Tam Swift okazuje się nie być rybą w wodzie. To nie jego miejsce, ale nie do tego został stworzony. Przy większych prędkościach jest podatny na podmuchy wiatru, a jednocześnie cały “szmer” z zewnątrz dostaje się do kabiny, która nie jest dostatecznie wyciszona w takich warunkach. Oczywiście jako, że mamy do czynienia z wersja hybrydową musimy wspomnieć o ekonomii tego auta. Średnie zapotrzebowanie na paliwo w jeździe po mieście to ok. 5.1l/100km. Oczywiście, przyczyniła się do tego również waga tego mieszczucha, która wynosi 850 kg! Dzięki temu Swift zachował odpowiednią dynamikę, i naprawdę pozwala cieszyć się jazdą.

Suzuki Swift 1.0 BOOSTERJET 2WD  hybrid shvs - Babskim Okiem

Przeczytaj też Okiem Technicznym

 

 

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia