Policyjna grupa SPEED w walce z piratami drogowymi

857

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Policyjna grupa SPEED
Źródło: Fleet Market 2018

Policyjna grupa SPEED w walce z piratami drogowymi w nowym nieoznakowanym radiowozie

Policja stworzyła specgrupę do walki z piratami drogowymi „SPEED”. Kierowców, którzy znacznie przekroczą prędkość mogą łapać policjanci w nieoznakowanych samochodach BMW i najnowszych nieoznakowanych radiowozach Kia Stinger w najmocniejszej wersji GT. SPEED działa na terenie całej Warszawy i w dziewięciu okolicznych powiatach.

Policyjna grupa SPEED – prędkość jako przyczyna wypadków

Statystyki mówią same za siebie, jednym z najczęstszych przyczyn wypadków na drogach jest prędkość. Większość kierowców nie stosuje się do znaków ograniczających prędkość i nie umie dostosować jej do warunków pogodowych. Walką z piratami drogowymi zajęła się policja, a w zasadzie Komendant Stołeczny Policji, który powołał specjalną grupę „SPEED”. Składa się ona z funkcjonariuszy drogówki i innych komórek KSP. Funkcjonariusze prowadzą zarówno pomiary statyczne, jak i dynamiczne.

Policyjna grupa SPEED
Źródło: epoznan.pl

– Aby przeciwdziałać niebezpiecznym zachowaniom na drodze, a tym samym zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom ruchu drogowego, Komendant Stołeczny Policji powołał zespół złożony z policjantów warszawskiej „drogówki”, których wspierają funkcjonariusze z innych wydziałów. „Speed” ma ukrócić karygodne zachowania na drodze i być wszędzie tam, gdzie dochodzi do nielegalnych wyścigów oraz notorycznego przekraczania prędkości – informuje policja.

Policyjna grupa SPEED – nowy samochód dla łowców piratów drogowych

SPEED porusza się nieoznakowanymi samochodami BMW, a także najnowszą zdobyczą KIA Stinger. Jest to najmocniejsza wersja GT z silnikiem 3.3 V6 T-GDI/370 KM i seryjnym napędem 4×4. Samochód można było zobaczyć na tegorocznych targach Fleet Market 2018 w Warszawie.

Pojazd marki Kia Stinger GT w oznakowanej wersji policyjnej trafił do Komendy Stołecznej Policji w wyniku podpisania umowy użyczenia pomiędzy Kia Motors Polska a KSP i będzie wykorzystywany przez funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego KSP – powiedziała dziennik.pl Edyta Adamus z KSP.

Przeczytaj Senność za kierownicą – jak z nią walczyć?

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia