Zmiana w przepisach drogowych – obowiązkowa jazda na suwak

29040

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

jazda na suwak
jazda na suwak

Nowy znak drogowy – jazda na suwak

Jeszcze w tym roku Ministerstwo Infrastruktury planuje wprowadzić zmiany do kodeksu drogowego. Zmiany te dotyczyć będą jazdy na suwak, która obecnie jest zalecana a ma być obowiązkowa. A że projekt ten jest już odpowiednio przygotowany świadczy fakt, że został zaprojektowany już znak drogowy, który będzie informował kierowców o obowiązkowej jeździe na suwak (znaki drogowe, informacyjne typu D).

Jazda na suwak – zmiana pierwszeństwa

Jazda na suwak polega na naprzemiennej jeździe kierowców raz z lewego, raz z prawego pasa ruchu w miejscu, gdzie dochodzi do zwężenia drogi. Dzisiejsze przepisy prawne na temat jazdy na suwak są jasne – pierwszeństwo ma ten, który jedzie pasem, który nie został zwężony. Czyli pojazd wjeżdżający musi ustąpić mu pierwszeństwa. Zmiana przepisów jaka szykuje nam się w najbliższej przyszłości mówi jasno, że pojazd z pasa, który się kończy ma pierwszeństwo przed tym, który jedzie pasem, który nie został zwężony. W przypadku kolizji winny będzie ten drugi, który nie ustąpił pierwszeństwa.

jazda na suwak - znak
Źródło: nczas.com

Jazda na suwak a kultura kierowcy

Taki znak to nic innego jak kultura kierowcy. Jaki jest problem wpuścić pojazd przed siebie, gdy jemu kończy się pas? No właśnie, żaden. A jednak, polscy kierowcy mają z tym problem. Czasami mam wrażenie, że o kulturze kierowców można wyczytać tylko w książkach. Jeżeli uczymy się jeździć to też uczymy się tej kultury. To co dzieje się później? Co się dzieje z polskimi kierowcami i ich kulturą? Czy naprawdę bez takich znaków, nie umiemy się zachować na drodze? Czy aż tak kiepsko jest z jazdą na suwak, skoro trzeba wprowadzić jej obowiązek?

Wypełnij PIT przez internet i przekaż nam 1% podatku

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia