Odmienny punkt widzenia czyli Bezpieczna Podróż w świat polityki gospodarki historii 29 marca Jerzy Krüger-Paprota Jakub Grygowski Sebastian Ross Andrzej Saramowicz Andrzej Laskowski Tomasz Kowalczuk

47

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Odmienny punkt widzenia czyli Bezpieczna Podróż w świat polityki gospodarki historii 29 marca Jerzy Krüger-Paprota Jakub Grygowski Sebastian Ross Andrzej Saramowicz Andrzej Laskowski Tomasz Kowalczuk

Zacznijmy od cytatu [dziennik.pl rozmowa Kacpra Leśniewicza z Profesorem Robertem B. Zajoncem z Uniwersytetu Warszawskiego]:

„Rozmowa na temat tego, w jakim miejscu znajduje się nasze państwo, jak funkcjonują jego instytucje publiczne, co myślimy o otaczającej rzeczywistości, powinna się zaczynać od refleksji na temat naszego miejsca w światowym podziale pracy. Ta nieustająca licytacja, komu zawdzięczamy wzrost gospodarczy i kto najbardziej przyczynił się do tak dynamicznego rozwoju, nie powinna przesłaniać zasadniczej kwestii – strukturalnie, a więc w skali czasowej liczonej stuleciami, znajdujemy się w pozycji podporządkowanej.”

https://wiadomosci.dziennik.pl/opinie/artykuly/594582,polska-gospodarka-innowacje-niemcy-zarycki.html – zapraszamy do lektury.

I co? Od lat mówimy, że Polska nie rozwija się tak jak mogłaby, ponieważ funkcjonujemy w opresyjnym systemie, który tłamsi i niszczy zmuszając wielu przedsiębiorczych, zdeterminowanych, twórczych do szukania szczęścia poza krajem.

Stąd prawie milion polskich obywateli na Wyspach Brytyjskich.

A na wyspach Brytyjskich farsa trwa w najlepsze – wyjdą, nie wyjdą, wyjdą, nie wyjdą… Oj, nie ma ostatnio szczęścia Zjednoczone Królestwo do premierów. A już „Our Soft Puppet Lady”, czyli Teresa Majova, wyznaczyła poziom dna absolutnego w sposób nieprawdopodobny i niepowtarzalny.

A w drugiej godzinie o myśleniu, szacunku do siebie i do drugiego człowieka oraz najważniejsze – próba odpowiedzi na pytanie: o co tutaj chodzi?

Brak postów do wyświetlenia