Dnia 30 maja roku pamiętnego…

447

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Da Bóg, tak zaczynać się będzie opowieść o dniu, w którym normalność zaczęła wracać do Polski.

I to za sprawą Bezpiecznej Podróży oraz portalu anuluj-mandat.pl.

30 maja 2019 roku w II Wydziale Karnym Sądu Rejonowego w Ostrołęce odbyła się rozprawa, która może być bardzo brzemienna w skutki.

Może, ale – niestety – nie musi.

Zobaczymy…

Ale, ale – koniec z zwischenrufami. Wracamy do wstrząsającej i niezmieszanej opowieści.

30 maja 2019 roku w II Wydziale Karnym Sądu Rejonowego w Ostrołęce odbyła się rozprawa, która może być bardzo brzemienna w skutki.

Ale to nie był początek „sprawy”. Początek niknie gdzieś w mrokach… czerwca 2018, kiedy jakieś urządzenie ustawione przez pewną firmę wykonało [kiepskiej jakości] zdjęcie a na podstawie tego zdjęcia oraz pewnych pomiarów dokonanych przez owo urządzenie, pewna instytucja zażądała kasy.

Urządzeniem jest/ był fotoradar, instytucja to GITD.

W odpowiedzi na wezwanie do wyskoczenia z kasy pewien osobnik wysłał GITD info, które można streścić następującymi słowy:

Walcie się!

GITD postanowił jednak, że nie zastosuje się do propozycji przetestowania na sobie owych praktyk autoseksualnych i wniósł przeciw obywatelowi – i podatnikowi – sprawę do sądu.

Na niejawnym posiedzeniu Sąd zdecydował, że obywatel i podatnik ma zapłacić. Po czym o swej decyzji delikwenta poinformował.

Wkurzony delikwent zaprotestował i wysłał do Sądu pismo, w którym znajdujemy – oprócz argumentów znanych ze spraw prowadzonych przez anuluj-mandat.pl a opisywanych przez BezpiecznąPgróż.org – także:

Należy się zastanowić, czy takie działanie GITD, czyli próba nielegalnego zdobywania środków finansowych oraz nielegalne zdobywanie środków finansowych, nie powinno zostać uznane za próbę popełnienia oraz popełnianie przestępstwa z art. 286 § 1, zaś sam Główny Inspektorat Transportu Drogowego nie powinien zostać w związku z tym uznany za zorganizowaną grupę przestępczą [oczywiście, w zakresie działań zmierzających do nielegalnego gromadzenia środków finansowych opisanych w UZASADNIENIU na wstępie] a osoby uczestniczące w tym procederze a występujące w imieniu GITD nie powinny odpowiadać w związku z tym z art. 258 § 1 kodeksu karnego.

Według Biura do Walki z Przestępczością Zorganizowaną Komendy Głównej Policji o przestępczości zorganizowanej można mówić, gdy: a. sprawcy działają z chęci zysku lub rządzy władzy [spełnione w przypadku osób związanych z GITD uczestniczących w procederze nielegalnego gromadzenia środków finansowych], b. działalność grupy trwa dłuższy czas [spełnione w przypadku GITD], c. mamy do czynienia ze strukturą zorganizowaną [niewątpliwie spełnione przez GITD], d. występuje podział zadań [niewątpliwie spełnione przez GITD], e. sposób pozyskiwania nielegalnych dochodów jest multiprzestępczość [niewątpliwie spełnione przez GITD: wezwania z fotoradarów, wjazd na czerwonym świetle, odcinkowy pomiar prędkości], f. organizacja jest zamknięta dla osób z zewnątrz [podstawą działania na rzecz GITD jest umowa o pracę/ umowa zlecenie/ kontrakt/ etc.], jest zdyscyplinowana [poprzez zapisy kodeksu pracy/ warunki kontraktu], jest poddana kontroli [w strukturze GITD występuje Biuro Prawne i Biuro Nadzoru Inspekcyjnego], g. organizacja używa przemocy lub innych środków zastraszania [np. nielegalne wezwania], h. próbuje wpływać na organa ścigania/ wymiar sprawiedliwości/ politykę/ media [spełnione].

Przy okazji – wszystkich zainteresowanych problemem rozwiązywania „sporów” z GITD odsyłamy do portalu anuluj-mandat.pl.

30 maja 2019 roku w Sądzie w Ostrołęce odbyła się rozprawa i Wysoki Sąd z Ostrołęki ma teraz niezłą zagwozdkę:

  1. Czy uznać – zgodnie z orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego – że GITD nie ma prawa pozyskiwać i przetwarzać jakichkolwiek danych a tym samym nie może występować o ukaranie kogokolwiek mandatem karnym na podstawie zdjęć wykonanych przez żółte skrzynki a w związku z tym wniosek GITD należy oddalić?

Czy też

  1. Uznać – wbrew orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego – że jednak GITD może występować o ukaranie kogokolwiek mandatem karnym na podstawie zdjęć wykonanych przez żółte skrzynki pomimo, że nielegalnie pozyskuje i przetwarza dane?

Przyjęcie przez Wysoki Sąd z Ostrołęki pierwszego rozwiązania – jeśli utrzyma się w apelacji – może oznaczać lawinę wniosków o zwrot kasy i odszkodowania kierowane przez kierowców, którzy zapłacili GITD haracz.

Przyjęcie Wysoki Sąd z Ostrołęki drugiego rozwiązania – o ile utrzyma się w apelacji – będzie oznaczać, że stwierdzenie „podaj mnie do sądu” ma dwa wymiary:

  1. Gdy stwierdza to tzw. „państwo”, czyli organizacja przestępcza o charakterze zbrojnym, to wszystko będzie załatwione po myśli owego „państwa” a przepisy prawa można sobie wsadzić w el doope
  2. Gdy stwierdza to obywatel, to oznacza, że nie jest świadom, że za chwilę zostanie zaorany przez „organizację przestępczą o charakterze zbrojnym”;

Teoretycznie istnieje trzecie rozwiązanie i to bardzo bezpieczne dla Wysokiego Sądu z Ostrołęki:

Skierowanie pytania do Sądu Najwyższego, bo…

Bo skoro sprawa nie wydaje się oczywistą [choć taką przecież jest w świetle orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego], to zamiast kombinować, lepiej niech inni się martwią i główkują.

Inni, czyli Sąd Najwyższy.

25 lipca o 9.00 w tym samym sądzie w Ostrołęce kolejna odsłona zasranej opery bez mydła, czyli zajęć kabaretowych pt.:

SPRAWIEDLIWOŚĆ JEST OSTOJĄ MOCY I TRWAŁOŚCI RZECZYPOSPOLITEJ

I żeby wszystko było jasne – ów napis zdobi fronton gmachu Sądu w Warszawie na Lesznie [obecnie prawie na rogu Al. Solidarności, wcześniej gen. Świerczewskiego, i Al. Jana Pawła II, wcześniej Marchlewskiego].

Pożiwiom, uwidim – jak mawiają starożytni Czukcze.

A na zakończenie artystyczny występ

https://www.youtube.com/watch?v=EdmZYu9Lths

 

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia