Volvo V60 Cross Country

Volvo V60 Cross Country

940

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Volvo V60 Cross Country
Volvo V60 Cross Country

Volvo V60 Cross Country

Pomimo przejęcia przez chińczyków nadal jest najbezpieczniejszym samochodem na świecie. Volvo V60 to prawdopodobnie najbezpieczniejsze rodzinne kombi dostępne na rynku jeśli pominiemy V90. W Polsce systematycznie od paru lat udział w rynku się zwiększa, wśród marek premium Volvo jest tuż za niemiecką trójką. Zaletą szwedzkiej marki jest brak ostentacyjności jaka towarzyszy produktom BMW, Audi czy Mercedesa. Szwedzi zawsze byli bliżej naturalności i zamiast leczyć kompleksy koncentrowali się na bezpieczeństwie i funkcjonalności. Volvo V60 Cross Country jest dla tych co cenią sobie bezpieczeństwo i szwedzką solidność. Ten model pojedzie w lekkim terenie więc jest idealny dla rodzin aktywnych.

Jako kombi możemy zapakować naprawdę dużo bagaży, przestronna jest też kabina pasażerska. Tradycyjnie nowa odsłona V60 jest lepsza od poprzedniej natomiast tu jest luksusowo pomimo przeznaczenia „na wieś”. Materiały z jakich jest zbudowane wnętrze są z górnej półki ale nie są przytłaczające. Dla tych co lubią przycisnąć ważne jest przyspieszenie, tu choć mamy tylko 190KM to 8 biegowy automat powoduje że dynamika jest zadowalająca. To na co ja zawsze zwracam uwagę to jest trzymanie się drogi bo auto jest parę centymetrów wyższe i cięższe od zwykłego V60. Mamy aktywne zawieszenie i możemy sobie regulować jego twardość. Nawet przy prędkościach autostradowych jego zachowanie na drodze nie budzi żadnych zastrzeżeń.

Volvo V60
Volvo V60

Volvo V60 Cross Country Silnik/skrzynia

W naszym Volvo zamontowana jest jednostka napędowa rzędowa D4 wyposażona w system common raic i turbosprężarkę. Czterocylindrowy silnik ma bardzo dobre osiągi, do 100km/h rozpędza się w 8,2 s . Jazda na bardzo dobrym poziomie dynamiczna, również spalanie jest przyzwoite. Niestety jeżeli chodzi o awarie silnika, to rokowania nie są najlepsze. Uszkodzenie zazwyczaj niesie za sobą spore koszty naprawy.


Skrzynia w tym przypadku ośmiobiegowa. Najczęściej montowana w autach o pojemności silnika 2l oraz większych i zazwyczaj znajdziemy je w sportowych samochodach. Co prawda nasze Volvo nie jest sportowe ale ośmiobiegowa skrzynia jak najbardziej sprawdza się w naszym autku . Zdecydowanie pozytywnie oceniana przeze mnie. Bardzo szybko reaguje, przełożenia zmienia płynnie i delikatnie.

Volvo V60 Cross Country
Volvo V60 Cross Country

Volvo V60 Cross Country zawieszenie/koła/hamulce

Samochód można nazwać uterenowione kombi, producenci postanowili skonstruować zawieszenie tak by było one wyżej niż w standardowym kombi.  Nie przepadasz za wysokimi i obszernymi Suv-ami? Volvo V60 jest bardzo dobrą opcją . W tym aucie odległość między jezdnią, a najniższym punktem podwozia wynosi 21 cm . Zastanawiające jest to, że zawieszenie jest dość sztywne jak na uterenowiony samochód z napędem na cztery koła i przy nierównościach można odczuć dyskomfort. Opony są nisko profilowane ale nie jest, to żadną przeszkodą w stabilności prowadzenia, również przy dużych prędkościach auto radzi sobie świetnie.

Volvo V60
Volvo V60

Volvo V60 Cross Country ekonomiczność

Jest to ostatni samochód  wyprodukowany, w którym znajdziemy olej napędowy diesel. Kolejne wychodzące mają być napędzane benzyną . Dwulitrowy diesel robi swoje w mieście spalanie wynosi od 10 l /100km i rośnie w górę. W trasie jest to ok. 8l /100km .

Volvo
Volvo

Ograniczniki prędkości w samochodach Volvo

Volvo 480 – szwedzka awangarda

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia