Mitsubishi Eclipse Cross 1.5 turbo benzyna 163KM

907
Mitsubishi Eclipse Cross 1.5 turbo benzyna 163KM

Mitsubishi Eclipse Cross 1.5 turbo benzyna 163KM

Mitsubishi już od jakiegoś czasu stawia na SUV-y i dobrze na tym wychodzi. Spod jego skrzydeł wychodzą naprawdę ciekawe auta. Nasz testowany Eclipse w niczym nie przypomina starego sportowego samochodu ale bardzo dobrze prezentującego się SUV-a. Japoński producent wydaje się, że wie co robi i trafia prosto w serce rynku motoryzacyjnego, w którym królują SUV-y i crossovery. Eclipse Cross zdaje się być tym modelem, w którym Mitsubishi pokłada swoje nadzieje na podbicie rynku. Zobaczcie jak wypadł podczas testu…

Mitsubishi Eclipse Cross 1.5 turbo benzyna 163KM

Mitsubishi Eclipse Cross 1.5 turbo benzyna 163KM – Silnik/skrzynia

Nasz testowany Eclipse dostał benzynowy turbodoładowany silnik 1.5 z bezpośrednim wtryskiem paliwa o mocy 163KM generujący 250 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Nowa jednostka w połączeniu z manualną 6 stopniową skrzynią biegów zapewnia zdecydowanie lepsze odczucia podczas jazdy. Testowane Mitsubishi rozpędza się do 100 km/h w 9,8 sekundy i osiąga maksymalną prędkość do 200 km/h.

Mitsubishi Eclipse Cross 1.5 turbo benzyna 163KM

Mitsubishi Eclipse Cross 1.5 turbo benzyna 163KM – zawieszenie/koła/hamulce

Na drodze Eclipse Cross zwraca uwagę lekkością prowadzenia. Prowadzi się go lekko i przyjemnie, do czasu. W trasie nie poszalejemy nim, przy prędkości 140 km poczujemy kołysanie a jeśli do tego dojdzie jeszcze wiatr… Zawieszenie Eclipse jest lepsze od innych znanych SUV-ów Mitsubishi Outlandera czy ASX. Napęd na cztery koła poprawiono dzięki czemu pokonywanie zakrętów o słabej przyczepności nie stanowi już problemu. Na plus wyszedł również układ kierowniczy, który nie traci wspomagania podczas nagłych zmian kierunku jazdy oraz zapewnia dobre wyczucie kół. Co więcej pracuje cicho i sprawnie tłumi wszelkie nierówności a pedał hamulca jest bardzo czuły, co sprawia, że hamowanie przebiega bardzo skutecznie.

Mitsubishi Eclipse Cross 1.5 turbo benzyna 163KM

Mitsubishi Eclipse Cross 1.5 benzyna 163KM – Ekonomia

Nasz testowany SUV do ekonomicznych nie należy. W trasie spalanie wyszło na poziomie 8l/100km. W mieście spalanie skoczyło do 13l/100km i zaznaczam, że nie było jakiś ekstremalnych korków. Jednak jest to benzyniak więc tragedii nie ma, zwracając uwagę na to, że naprawdę daje frajdę z jazdy. Jest to samochód na który warto zwrócić uwagę.

Przeczytaj 80 000 Mitsubishi Eclipse Cross na drogach