Renault Trafic L2 – Użytkowy i użyteczny

438

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Renault Trafic L2

UWAGA!!! poniższy produkt jest produkowany przez firmę która w czasie barbarzyńskiej napaści na Ukrainę postanowiła zostać w Rosji i nawet zwiększyć tam swoją obecność.

Renault jest koncernem państwowym więc jest to stanowisko prezydenta Macrona i jego rządu. To wielki wstyd i jesteśmy zdumieni bo kochamy Renault za styl i smak a tu niesmak i rozgoryczenie. Pamiętajcie cyniczne dziady że ściskając zakrwawioną rękę wasza też będzie zakrwawiona!!!!!

Renault Trafic L2

Bus przystosowany do transportu osób. Renault Trafic L2, w tym konkretnym przypadku – jest również przystosowany do transportu osób z niepełnosprawnością ruchową. Zatem mamy tu jeszcze miejsce na wózek dla niepełnosprawnych. Spore ułatwienie to zamontowana pochylnia dla wózków, którą z niewielkim użyciem siły możemy rozłożyć i złożyć. Ciekawostką jest, że producent w wyposażeniu dodaje skrzynkę narzędziową. Możemy skorzystać w razie konieczności jeśli chodzi o np. szybką naprawę samej pochylni albo chociażby transportowanego wózka dla niepełnosprawnych. Testowany przez nas Trafic to wersja o długości prawie 5,5 metra. Sam kokpit kierowcy jest kokpitem nowoczesnego samochodu. Na pokładzie mieliśmy dotykowy ekran, nawigację, kamerę cofania i wszelkie elektroniczne udogodnienia przydatne dla kierowcy. Sam fotel kierowcy również oferuje komfort jazdy, a pamiętajmy, że tego typu samochody służą jednak do dłuższej jazdy. A udogodnienia w postaci wszelkich schowków należą do standardów w tej klasie samochodów.

Renault Trafic L2

Renault Trafic L2 – Silnik/skrzynia

W testowanym przez nas egzemplarzu mieliśmy do dyspozycji nowoczesny, dwulitrowy silnik diesla, generujący moc 145 KM. Pozwala on osiągnąć ponad 300 Nm. A to umożliwia nam naprawdę dynamiczną jazdę. Producent podaje informację, że nasz bus może rozwinąć prędkość do prawie 180 km/h. Nowej generacji diesel wyposażony w nowoczesny common-rail oferuje nam cichą i komfortową jazdę przy aksamitnym brzmieniu silnika. Nasz bus wyposażono w sześciostopniową, manualną skrzynię biegów. Bylibyśmy w zupełności szczęśliwi, gdyby skrzynia była automatyczna. A skąd inąd, Renault oferuje bardzo dobrej jakości automaty. Tego nam w testowanej przez nas wersji zabrakło.

Renault Trafic L2 – koła

Opony standardowe w tej klasie samochodów posiadają rozmiar 215/65/16, co gwarantuje nam komfort jazdy. Samochód, który waży ponad 1800 kg prowadzi się pewnie i daje poczucie „trzymania się drogi”. I w rzeczywistości tak jest. A to przecież ważne, jeżeli chodzi o bezpieczeństwo w podróży, co przy każdej okazji podkreślamy. Nie zapominajmy, że to auto w założeniu ma przewozić osiem osób, z uwzględnieniem pasażerów niepełnosprawnych ruchowo.

Renault Trafic L2– Ekonomia

Trafic jest jednym z nielicznych dostawczaków, którego cena jest naprawdę atrakcyjna i rozpoczyna się jeszcze poniżej 100 tys zł. Co w porównaniu z busami innych producentów stawia Renault Trafica w czołówce. W naszym teście udało nam się sprowadzić spalanie poniżej 8 l na 100 kilometrów. Producent wskazuje na spalanie na poziomie 7,8 l i właśnie takie parametry osiągnęliśmy podczas jazdy testowej. Renault Trafic to jeden z najpopularniejszych samochodów użytkowych. I w Europie jak i w Polsce. Cóż więcej możemy powiedzieć? Samochód w tej klasie, tej konkretnej marki sam z powodzeniem broni się na rynku.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia