Komiksy: najciekawsze premiery 2020 roku

374

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Jeżeli macie wśród bliskich osób miłośnika komiksów, sprawienie idealnego prezentu pod choinkę nie powinno przysporzyć Wam problemów. Rok 2020 obrodził w wiele ciekawych premier i wznowień kultowych tytułów. Oto najciekawsze wydane w tym roku komiksy polskich i zagranicznych autorów!

Komiksy: premiery 2020 – polscy autorzy

Na początek kilka tytułów od naszych rodzimych twórców. Wydawnictwo Egmont wypuściło wznowienie komiksu „Skarga utraconych ziem” – słynnej serii autorstwa francuskiego scenarzysty Jean Dufaux, a zilustrowanych przez kultowego artystę komiksowego Grzegorza Rosińskiego. Komiks zawiera cztery historie: „Sioban”, „Blackmore”, „Pani Gerfaut” i „Kyle z Klanach”. Tym razem fani fantastyki oraz kreski Rosińskiego będą mogli śledzić przygody ich bohaterów w większym formacie. Drugą wyjątkową propozycją jest antologia „Bogowie z gwiazdozbioru Aquariusa”, która ucieszy zwłaszcza starszych fanów komiksu. Utrzymaną w klimacie fantasy historię stworzył 40 lat temu inny kultowy twórca polskiego komiksu, Zbigniew Kasprzak. Ostatnią pozycją obowiązkową jest drugi tom debiutanckiej i bardzo dobrze przyjętego komiksu „Wounded” Mikołaja Spionka. Pełny tytuł tej osadzonej na Dzikim Zachodzie historii brzmi: „Wounded. Ostatnie słowa”. Zachwycająca kreska i wartka akcja tej opowieści ucieszą każdego miłośnika klimatycznych westernów.

Słuchaj Radia Bezpieczna Podróż

Komiksy: premiery 2020 – zagraniczni autorzy

W tym roku pojawiły się dwie kolekcjonerskie nowości z uniwersum DC. Pierwszą z nich jest jubileuszowe wydanie przygód człowieka-nietoperza pt. „Batman – Detective Comics #1000”. Tom ten stanowi zbiór zamkniętych historii autorstwa wielu znakomitych rysowników. Świetnym zabiegiem było takie opracowanie poszczególnych historii, że z powodzeniem można je czytać, nie znając wcześniejszych komiksów. Lektura tego tomu jest więc świetną propozycją nie tylko dla znawców świata Batmana, ale dla wszystkich tych, którzy nigdy wcześniej nie czytali komiksów o Mrocznym Rycerzu. Innym smakowitym kąskiem dla fanów jest ekskluzywne dwutomowe wydanie pt. „Batman: Black and White”. Ta antologia dzieł najlepszych twórców komiksów z całego świata wpisuje się w szerszą kolekcję pt. „Batman Noir”. Każdy komiks ma inną stylistykę, wszystkie zaś utrzymane są w czarno-białej kolorystyce, co znakomicie uwydatnia klimat każdej opowieści.

komiksy
fot. Miika Laaksonen / Unsplash

Ze świata DC przenosimy się do uniwersum Marvela, gdzie warte uwagi są trzy nowe wydawnictwa. Pierwszym z nich są „Przedwieczni” autorstwa legendarnego artysty komiksowego Jacka Kirby’ego. Jest to tom otwierający ekskluzywną kolekcję „Marvel Limited”, która zawiera 19 zeszytów w powiększonym formacie. Opowiada on historię nieśmiertelnych bohaterów – stróżów Ziemi istniejących na długo przed Kapitanem Ameryką. Koneserzy i miłośnicy kreski Kirby’ego będą zatem mogli jeszcze bardziej rozsmakować się w jego dziełach. W tomie nie brakuje też materiałów dodatkowych, opowiadających o inspiracjach Kirby’ego i wyjaśniających wiele wątków. Kolejną marvelowską nowością jest „Wojna królów” autorstwa również Kirby’ego. Osadzona w świecie X-Menów historia kosmicznych potyczek to wielki finał opowieści, która zaczęła się w „X-Men: Mordercza geneza”. Kontynuację tej opowieści zawiera „X-Men: Powstanie i upadek Imperium Shi’ar” oraz „Wojna Królów: Preludium”. Jeżeli więc zamierzacie sprezentować komuś ten zeszyt, upewnijcie się, że ta osoba przypadkiem już go nie ma.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia