Filmy na VOD – najciekawsze premiery lutego 2021

222

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

filmy
fot. Glenn Carstens / Unsplash

W wielu regionach Polski luty zafundował nam prawdziwą zimę! Lepiej więc zostawić samochód w garażu, a czas śnieżyc i zamieci spędzić bezpiecznie w domu. Wybraliśmy dla Was filmy, które skutecznie umilą mroźne zimowe wieczory.

Dla młodych widzów

Zaczynamy od kolejnej ekranizacji wspaniałej klasycznej powieści pt. „Tajemniczy ogród”, którą obejrzymy w serwisie Cineman. Opowiada historię osieroconej dziewczynki imieniem Mary, która zostaje przygarnięta przez swojego wuja i jego apodyktyczną gospodynię. Tajemnicza posiadłość krewnego rozbudza fantazję dziewczynki. Pomimo zakazów zaczyna eksplorować zakamarki domostwa, by w końcu trafić do tytułowego ogrodu. Tak zaczyna się historia pełna magii, która zdobyła serce wielu pokoleń czytelników na całym świecie. Z tajemniczego ogrodu przenosimy się w kosmos, do roku 2092. W tej niedalekiej przyszłości przestrzeń kosmiczna przypomina prawdziwe wysypisko: zaśmiecają ją porzucone satelity, niedziałające statki kosmiczne i cała masa innych kosmicznych śmieci. W koreańskim filmie pt. „Space Sweepers” przeżywamy perypetie załogi statku „Victory”, która trudni się zbieraniem i sprzedażą kosmicznych gratów. Znalazłszy będącego bronią masowego rażenia androida, postanawiają zarobić na wyjątkowym znalezisku. Film obejrzymy na Netfliksie.

Filmy obyczajowe i sensacyjne

W serwisie Cineman nareszcie pojawi się długo wyczekiwany film Agnieszki Holland pt. „Szarlatan”. To oparta na faktach historia zielarza Jana Mikoláška, który jest przekonany, że natura jest w stanie uleczyć każdą dolegliwość. Nie tylko tę dotyczącą ciała, ale też ducha. Główny bohater posiadł alchemiczną niemal wiedzę na temat leczniczych właściwości roślin, ale też niezwykłą życiową mądrość opartą na silnych związkach z naturą. Wszystko to sprawiło, że stał się bardzo popularnym uzdrowicielem, którego odwiedzają tysiące ludzi. Jednak jak wszystko w życiu, również i jego sytuacja ma swoje ciemne strony. W lutym pojawi się kolejna oryginalna produkcja Netfliksa pt. „Malcolm i Marie”, którą śmiało można określić jako kino artystyczne. Tytułowi bohaterowie to para, która wraca do domu po premierze najnowszego filmu Malcolma. Malcolm niecierpliwie czeka na pierwsze recenzje krytyków. To jednak nie jego dzieło, lecz związek z Marie będzie głównym tematem filmu.

filmy
fot. Mollie Sivaram / Unsplash

Na miłośników przygód bohaterów uniwersum DC czeka absolutna pozycja obowiązkowa, do obejrzenia na HBO GO. W filmie pt. „Ptaki Nocy (i fantastyczna emancypacja pewnej Harley Quinn)” odnajdziemy nie tylko wartką akcję, wspaniałą scenografię i kostiumy, ale też silny wątek feministyczny. Poznamy historię czterech wyjętych spod prawa kobiet, w tym tytułową Harley Quinn, byłą dziewczynę Jokera. W obliczu pojawienia się wspólnego wroga, cztery kompletnie różne, ale równie charakterne dziewczyny, muszą nawiązać współpracę. Nasze comiesięczne zestawienie otworzyliśmy odniesieniem do klasyki literatury i tak też ją zamkniemy. Na HBO GO obejrzymy film pt. „Tolkien” – historię najważniejszych lat życia Johna Ronalda Reuela Tolkiena, pisarza kultowego dla wielu miłośników fantasy. Jeżeli kochacie sagę o mieszkańcach Śródziemia, nie możecie przegapić tego filmu. Ta przejmująca opowieść przeniesie nas do lat młodości, kiedy Tolkien doznaje szeregu traumatycznych przeżyć, a jednocześnie odnajduje miłość i artystyczną inspirację.

Słuchaj Radia Bezpieczna Podróż

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia