Manicure hybrydowy – co warto wiedzieć?

491

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Manicure hybrydowy

Odkąd manicure hybrydowy pojawił się na rynku, coraz więcej kobiet nie chcę powracać do tradycyjnej formy malowania paznokci. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy pakiet cennych informacji na temat tego modnego w ostatnim czasie zabiegu kosmetycznego.

Manicure hybrydowy – jak wygląda zabieg?

W wykonywaniu manicure hybrydowego bardzo ważne jest przygotowanie płytki paznokcia. Najpierw należy wyciąć lub odsunąć skórki. Następnie paznokcie są piłowane i odtłuszczane cleanerem. Bardzo ważne jest też ich zmatowienie, które zwiększa przyczepność lakieru. W niektórych przypadkach stosuje się dodatkowe preparaty podtrzymujące trwałość hybrydy. Na przygotowaną płytkę paznokcia nakładana jest specjalna baza, a następnie kolorowy lakier. Zazwyczaj trzeba nałożyć 3-4 warstwy do pełnego krycia. Każda z nich utrwala się pod lampą UV. Na samym końcu na dłonie nakłada się oliwkę w celu nawilżenia suchej skóry. Manicure hybrydowy jest efektowny, ale i praktyczny. Sam kolor niekiedy utrzymuje się nawet do trzech tygodni. Dzięki temu nie trzeba stale mieć przy sobie całych zestawów do pielęgnacji paznokci.

Manicure hybrydowy

Manicure hybrydowy – u kosmetyczki czy w domu?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Dziś bez problemu można kupić niezbędny sprzęt i akcesoria potrzebne do wykonania manicure hybrydowego. Nie każdy jednak potrafi zrobić to dobrze. Dlatego nie mając dokładnego pojęcia o prawidłowym zabiegu, lepiej udać się do kosmetyczki. Z drugiej strony, posiadając tego typu umiejętności, zyskujemy czas i pieniądze. Decydując się na samodzielne wykonanie manicure, hybrydowego należy pamiętać o dobrym sprzęcie i wysokiej jakości produktów. Niezależnie od miejsca wykonania zabiegu należy zwrócić uwagę, czy nie występuje nadwrażliwość np. na niektóre składniki lakieru. W każdym salonie kosmetycznym przeważnie preferuje się produkty określonej marki. Składnik uczulający powoduje, że lakier słabo się utwardza, wtedy może być niebezpieczny dla zdrowia. Także w przypadku alergii bardzo ważne jest zapoznanie się ze składem preparatu.

Manicure hybrydowy – kiedy nie wykonywać?

Nie zaleca się wykonywania tego zabiegu w przypadku zmian grzybiczych oraz przy przesuszonych paznokciach. Należy też zwrócić uwagę na wyżej wspomniane uczulenie na składnik lakieru. Sceptycy manicure hybrydowego podkreślają szkodliwość promieniowania UV. Tymczasem specjaliści zgodnie twierdzą, że jeden zabieg można porównać do spędzenia ok. dwóch minut na słońcu. Dlatego pamiętając o rozsądnej częstotliwość, i można czuć się całkowicie bezpiecznie. Manicure hybrydowy jest także bezpieczny dla kobiet w ciąży. Bardzo ważne jest umiejętne ściąganie lakieru. W tym wypadku jedynym sprawdzonym wyjściem jest nakładanie na paznokcie folii namoczonej acetonem. Nie wolno samemu zrywać hybrydy, nawet jeśli lakier sam zaczyna odchodzić. Lakieru hybrydowego nie można też zmywać tradycyjnym zmywaczem do paznokci.  

Foto: Canva.com

Zobacz także: https://bezpiecznapodroz.org/2021/03/24/aktywizacja-seniorow-nowy-etap-zycia/

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia