Kulinarna nawigacja – O stanie rodzimej gastronomii

0
102
Na zdjęciu Jarek Uściński - prowadzący audycję
Jarek Uściński - prowadzący audycję "Kulinarna Nawigacja" w Radiu Bezpieczna Podróż.

O czym będzie mowa w audycji?

Radio Bezpieczna Podróż wraz ze Stowarzyszeniem ULICA DZIELNICA STOLICA i portalem Północna Ćwiartka zapraszają na kolejny odcinek programu, którego specjalnym gościem jest Jarosław Uściński. Znakomity kucharz, właściciel warszawskiej restauracji Moonsfera i prezes zarządu Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szefów Kuchni i Cukierni mówi na naszej antenie o tym, jak bardzo pandemia koronowirusa i kolejne lockdown’y wpłynęły niszczycielsko na stan rodzimej gastronomii. Czy rzeczywiście jest tak źle? Jak restauratorzy starają się sobie radzić w tych trudnych czasach? Komu grozi upadek i dlaczego? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszym programie. Zapraszamy do wysłuchania audycji.

Rozmowa z Jarosławem Uścińskim

O prowadzącym

Kim jest Jarek Uściński? Bez wątpienia to jeden z najlepszych polskich kucharzy. Na co dzień szef kuchni i właściciel restauracji MOONSFERA. A także Prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szefów Kuchni i Cukierni, menadżer Reprezentacji Polski Kucharzy Profesjonalnych, wielbiciel i mistrz BBQ. Również członek drużyny BBQ Kings Polska, z którą zdobył wiele tytułów na czołowych wydarzeniach w świecie. Z Radiem Bezpieczna Podróż związany od kwietnia 2021 roku. Prowadzi audycję “Kulinarna nawigacja”.

Na zdjęciu Jarek Uściński - prowadzący audycję "Kulinarna Nawigacja" w Radiu Bezpieczna Podróż.

Jarek Uściński – o sobie

O sobie mówi: – Rolą kucharza jest uczyć się smaków. Jem wszystko, co potencjalnie jest jadalne, co napotkam na swojej drodze i zapamiętuję. Tak buduję swój słownik smaku, to moja pasja. Prowadzenie restauracji to dla mnie radość bycia w kuchni. Radość tworzenia potraw, które zachwycą gości nieprzewidywalnymi, fascynującymi, nowatorskimi kompilacjami smaków i aromatów. Które stworzą harmonię dzięki spotkaniu wyobraźni szefa kuchni z wiedzą i wrażliwością sommeliera. Kocham przebywać z ludźmi. Choć najchętniej odpoczywam z dala od nich. To zdrowe podejście, żeby się nie przesycić. Cenię sobie prawdziwość i uczciwość kulinarną. Wielce szanuję to, że moja cudowna Załoga gra ze mną takimi samymi kartami. I choć czasem jest nam ciężko nie idziemy na skróty. Zawsze nakarmimy Was tak, jakbyśmy karmili własną rodzinę. Kolacja Mistrzów czyli najwyższy kunszt gotowania i podawania potraw, zobacz nasze wydarzenie w Toruniu

Więcej odcinków “Kulinarnej nawigacji” z niebanalnymi przepisami na pyszne jedzenie znajdziesz tutaj.

Zapraszamy do restauracji Moonsfera oraz Zdrówko Legionowo!