Kulinarna nawigacja – Przepisy na nowalijki

0
101

O czym będzie mowa w audycji?

Choć pogoda za oknem niekoniecznie jest taka, o jakiej wszyscy w maju marzymy, to jednak w świecie kulinariów czas na wiosenne specjały. Jarosław Uściński zdradza nam swoje przepisy na nowalijki. W ramach programu realizowanego przez Radio Bezpieczna Podroż we współpracy ze Stowarzyszeniem ULICA DZIELNICA STOLICA i portalem Północna Ćwiartka zachęcamy wszystkich do tego, by zechcieli sięgnąć po zdrowe i rodzime przysmaki. Wspomniany Jarosław Uściński, znakomity kucharz, na co dzień właściciel warszawskiej restauracji Moonsfera i prezes zarządu Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szefów Kuchni i Cukierni przygotował dla nas proste i przepyszne przepisy na zupę ze świeżej botwiny oraz szparagi na chrupko. Przy okazji wyjawił nam też kilka kuchennych trików, dzięki którym każdy może zostać mistrzem w swojej kuchni. Jesteście ciekawi jak przyrządzić owe potrawy tak, by smakowały niebiańsko? To zapraszamy do wysłuchania audycji.

Jarosław Usciński – przepisy na nowalijki

O prowadzącym

Kim jest Jarek Uściński? Bez wątpienia to jeden z najlepszych polskich kucharzy. Na co dzień szef kuchni i właściciel restauracji MOONSFERA. A także Prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szefów Kuchni i Cukierni, menadżer Reprezentacji Polski Kucharzy Profesjonalnych, wielbiciel i mistrz BBQ. Również członek drużyny BBQ Kings Polska, z którą zdobył wiele tytułów na czołowych wydarzeniach w świecie. Z Radiem Bezpieczna Podróż związany od kwietnia 2021 roku. Prowadzi audycję “Kulinarna nawigacja”.

Na zdjęciu Jarek Uściński - prowadzący audycję "Kulinarna Nawigacja" w Radiu Bezpieczna Podróż.

Jarek Uściński – o sobie

O sobie mówi: – Rolą kucharza jest uczyć się smaków. Jem wszystko, co potencjalnie jest jadalne, co napotkam na swojej drodze i zapamiętuję. Tak buduję swój słownik smaku, to moja pasja. Prowadzenie restauracji to dla mnie radość bycia w kuchni. Radość tworzenia potraw, które zachwycą gości nieprzewidywalnymi, fascynującymi, nowatorskimi kompilacjami smaków i aromatów. Które stworzą harmonię dzięki spotkaniu wyobraźni szefa kuchni z wiedzą i wrażliwością sommeliera. Kocham przebywać z ludźmi. Choć najchętniej odpoczywam z dala od nich. To zdrowe podejście, żeby się nie przesycić. Cenię sobie prawdziwość i uczciwość kulinarną. Wielce szanuję to, że moja cudowna Załoga gra ze mną takimi samymi kartami. I choć czasem jest nam ciężko nie idziemy na skróty. Zawsze nakarmimy Was tak, jakbyśmy karmili własną rodzinę. 

Więcej odcinków “Kulinarnej nawigacji” z niebanalnymi przepisami na pyszne jedzenie znajdziesz tutaj.

Zapraszamy do restauracji Moonsfera oraz Zdrówko Legionowo!