Kultura w otoczeniu osób niepełnosprawnych – wywiad z Piotrem Wojtowiczem

187

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Na wywiad z Piotrem Wojtowiczem, polskim operatorem filmowym zaprasza do swojego autorskiego programu „Kultura w otoczeniu osób niepełnosprawnych” Dominik Kubalski. W rozmowie nagranej dla Radia Bezpieczna Podróż obaj rozmawiają o tym, czym jest pojęcie kultury w ogóle, jaką rolę odgrywa ona w rehabilitacji osób niepełnosprawnych, jak i o zawodowych dokonaniach Piotra. Wojtowicz (ur.1958), absolwent Łódzkiej Filmówki, jako operator znany jest również z realizacji zdjęć lotniczych, podwodnych, jak i na steadicamie. Od 2019 roku nosi tytuł profesora sztuki filmowej. Zawodowe doświadczenie zdobywał na planach filmowych w kraju oraz w Czechach, Rosji, Szwecji, USA, na Ukrainie, Węgrzech i we Francji. Współpracował z takimi sławami, jak: Marta Meszaros, Izabela Cywińska, Andrzej Barański, Jan Kidawa-Błoński, Michał Kwieciński, Bodo Kox, Olaf Lubaszenko, Radosław Piwowarski, Andrzej Seweryn, Mariusz Treliński, Wojciech Wójcik, Patryk Vega, Krzysztof Zanussi, Ryszard Zatorski.

Piotr Wojtowicz karierę w branży rozpoczynał w TVP Kraków jako realizator filmów dokumentalnych, po raz pierwszy głośno o nim zrobiło się, gdy w 1990 roku jako samodzielny operator zrealizował zdjęcia do amerykańsko-hiszpańskiego filmu Adka Drabińskiego pt. „Cheat” (Szuler).

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

Wywiad z Piotrem Wojtowiczem 01
Wywiad z Piotrem Wojtowiczem 02
Wywiad z Piotrem Wojtowiczem 03
Wywiad z Piotrem Wojtowiczem 04
Wywiad z Piotrem Wojtowiczem 05

Zainteresował Cię nasz materiał? Przeczytaj i posłuchaj także: Wywiad z Maciejem Dutkiewiczem

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia