Samochód do ślubu – ile kosztuje?

0
17
samochód do ślubu
fot. Iacob Hiticas / Unsplash

Przygotowujecie się do Waszego wielkiego dnia i zastanawiacie się, jaki samochód do ślubu wybrać? Sprawdźcie, na co zwrócić uwagę, wybierając wymarzony model.

Samochód do ślubu: co wybrać?

Aby pojazd, który zawiezie Was na ślub lub wesele, był spełnieniem Waszych marzeń, musicie najpierw przemyśleć kilka kwestii. Pierwszą z nich jest oczywiście budżet. Jeżeli już na początku go ustaliliście, będziecie mogli wybierać spośród dostępnych opcji. Jakie samochody będą bardziej budżetowe? Oczywiście te mniej prestiżowych marek. Różnica może być naprawdę spora. Jedne z najniższych stawek za samochód wynoszą około 500 zł za 5 godzin, natomiast w przypadku takich luksusowych samochodów, jak na przykład limuzyna, trzeba liczyć się z kosztem nawet 2000 zł za ten sam czas wynajęcia. Jeżeli marzycie o ślubie w stylu retro i samochodzie, który będzie dopasowany do tej konwencji, również będziecie musieli przygotować większą kwotę. Ceny za zabytkowy samochód do ślubu wahają się między 1000 a 2500 zł. Nie bez znaczenia jest też miasto, w którym weźmiecie ślub. Oczywiście w Warszawie za wynajem auta trzeba zapłacić najwięcej.

Ile kosztuje wynajęcie auta na ślub?

Wymieniliśmy najważniejsze czynniki wpływające na cenę wynajmy ślubnego samochodu, warto jednak pamiętać, że to nie wszystko! Dokładnie sprawdźcie, co jeszcze wchodzi w cenę auta, a co nie. Czasem w cenie wynajmu zawierają się dekoracje czy lampka szampana dla Młodej Pary, jednak nie jest to zasadą. Zorientujcie się, czy istnieje możliwość dokupienia dodatkowych godzin. Niektóre firmy oferujące wynajem auta na ślub mają w pakiecie dodatkową usługę w postaci rozwiezienia gości po weselu. Najczęściej jednak wiąże się to z dodatkową opłatą, dlatego zawsze warto się co do tego upewnić. Zawsze starajcie się też trochę ponegocjować. Kto wie, może uda się wam uzyskać dodatkowe usługi? Jest to całkiem możliwe, zwłaszcza jeżeli koszt wynajmu Waszego wymarzonego ślubnego auta jest wysoki. Warto też zastanowić się nad odległością między miejscem ślubu a miejscem wesela. Pamiętajcie, że w pakiecie macie określoną liczbę kilometrów.

samochód do ślubu
fot. Damian Chojnacki / Unsplash

Warto już na początku ustalić z wypożyczalnią aut kwestię odległości. Jeżeli samochód będzie miał do pokonania odległość większą niż ta zawarta w pakiecie, firma ma ustaloną tzw. kilometrówkę, czyli niewielką dopłatę za każdy dodatkowy kilometr. Zwykle kilometrówka oscyluje między 1 a 2 zł za każdy dodatkowy kilometr. Mając to na uwadze, dobrze zastanówcie się, czy ślubny samochód Waszych marzeń rzeczywiście jest wart takiego dużego wydatku. Pamiętajcie, że sprowadzenie auta z odległego miasta do Waszej miejscowości będzie wiązało się z dodatkowym kosztem. Czasem najlepszym – bo najbardziej ekonomicznym – wyjściem będzie postawienie na elegancki, klasyczny model z wypożyczalni w Waszym mieście. Z pewnością opłaci się bardziej niż kosztowna limuzyna czy model vintage. Każda para małżeńska wie, z jakimi kosztami wiążą się wydatki na ślub i wesele. Zawsze warto więc podejść do tego wyjątkowego dnia z głową.

Zainteresował cię nasz temat? Przeczytaj także: Czym gwiazdy jadą do ślubu

Słuchaj Radia Bezpieczna Podróż

Źródło: www.czymdoslubu.pl