Samochód do ślubu ile to kosztuje?

473

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

samochód do ślubu
fot. Iacob Hiticas / Unsplash

Przygotowujecie się do Waszego wielkiego dnia i zastanawiacie się, jaki samochód wybrać do ślubu? Sprawdźcie, na co zwrócić uwagę, wybierając wymarzony model. Samochód do ślubu: co wybrać?

Aby pojazd, który zawiezie Was na ślub lub wesele, był spełnieniem marzeń, musicie najpierw przemyśleć kilka podstawowych kwestii. Pierwszą z nich jest oczywiście budżet. Jeżeli już na początku go ustaliliście, będziecie mogli wybierać spośród dostępnych opcji. Szukajcie na stronach internetowych lub wśród znajomych co jest dobrym wyjściem. Różnica w kosztach może być naprawdę spora. O takich rzeczach jak auto do ślubu trzeba pomyśleć dużo wcześniej gdyż pozwoli to na porównanie stawek i rezerwację terminu.

Jedne z najniższych stawek za samochód wynoszą kilkaset złotych, natomiast w przypadku samochodów luksusowych trzeba się liczyć z dużo wyższym kosztem za ten sam czas wynajęcia. Jeżeli marzycie o ślubie w stylu retro lub innym nietypowym i samochodzie, który będzie dopasowany do tej konwencji, również będziecie musieli przygotować większą kwotę. Ceny za samochód do ślubu bywają bardzo różne i nie bez znaczenia jest miasto, w którym weźmiecie ślub. Oczywiście duże miasta jak Warszawa, Kraków czy Gdańsk są tymi gdzie za wynajem trzeba zapłacić najwięcej. Większość aut wynajmowanych do ślubu, wynajmuje się z kierowcą.

Ile kosztuje samochód do ślubu wynajęcie auta na ślub?

Wymieniliśmy najważniejsze czynniki wpływające na cenę wynajmy ślubnego samochodu, warto jednak pamiętać, że to nie wszystko! Dokładnie sprawdźcie, co jeszcze wchodzi w cenę auta, a co nie. Czasem w cenie wynajmu zawierają się dekoracje czy lampka szampana dla Młodej Pary, jednak nie jest to zasadą. Zorientujcie się, czy istnieje możliwość dokupienia dodatkowych godzin. Niektóre firmy oferujące wynajem auta na ślub mają w pakiecie dodatkową usługę w postaci rozwiezienia gości po weselu. Najczęściej jednak wiąże się to z dodatkową opłatą, dlatego zawsze warto się co do tego upewnić. Zawsze starajcie się też trochę ponegocjować. Kto wie, może uda się wam uzyskać dodatkowe usługi? Jest to całkiem możliwe, zwłaszcza jeżeli koszt wynajmu Waszego wymarzonego ślubnego auta jest wysoki.

Samochód do ślubu szczegóły które mogą cię zaskoczyć

Warto też zastanowić się nad odległością między miejscem ślubu a miejscem wesela. Pamiętajcie, że w pakiecie macie określoną liczbę kilometrów. Warto już na początku ustalić z wypożyczalnią aut kwestię odległości. Jeżeli samochód będzie miał do pokonania odległość większą niż ta zawarta w pakiecie, firma ma ustaloną tzw. kilometrówkę, czyli niewielką dopłatę za każdy dodatkowy kilometr. Mając to na uwadze, dobrze zastanówcie się, czy ślubny samochód Waszych marzeń rzeczywiście jest wart takiego dużego wydatku.

Pamiętajcie, że sprowadzenie auta z odległego miasta do Waszej miejscowości będzie wiązało się z dodatkowym kosztem. Czasem najlepszym i najbardziej ekonomicznym wyjściem będzie postawienie na elegancki, klasyczny model z wypożyczalni w Waszym mieście. Szukajcie też wśród Waszych przyjaciół którzy w ramach prezentu ślubnego mogą się wcielić w kierowcę i udostępnić auto. Z pewnością opłaci się to bardziej niż kosztowna limuzyna czy samochód zabytkowy. Każda para małżeńska wie, z jakimi kosztami wiążą się wydatki na ślub i wesele. Zawsze warto więc podejść do tego wyjątkowego dnia z chłodną głową.

SAMOCHÓD DO ŚLUBU – INSPIRACJA DLA POSZUKUJĄCYCH

Zainteresował cię nasz temat? Przeczytaj także: Czym gwiazdy jadą do ślubu

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia