Filmospekcja – Magnaci i Czarodzieje

70
Filmospekcja i Stachu Jones
Filmospekcja - Magnaci i Czarodzieje to bez wątpienia najgłośniejsza amatorska produkcja ostatnich lat i nie mogło jej zabraknąć w programie Piotra Warachowskiego

Filmospekcja – Magnaci i Czarodzieje to bez wątpienia film, który jeszcze przed premierą stał się legendą Internetu. Kiedy w końcu trafił do sieci w ciągu zaledwie czterech dni od debiutu osiągnął ponad milion wyświetleń. Na czym polega fenomen tej zerobudżetowej produkcji Don Studia? Bez wątpienia, jak mówią jego twórcy, jest to kino dla amatorów taniego wygłupu. Mocno absurdalne, niepoprawne politycznie i w pełni amatorskie. Są tacy, którzy w filmie doszukują się podobieństw do dzieł Bartosza Walaszaka, takich jak “Kapitan Bomba” i “Egzorcysta”. Czy słusznie? Na to pytanie odpowie wam Piotr Warachowski. Ale czy Piotr Warachowski, twórca Filmospekcji, jest fanem Stachu Jonesa? Aaaa… nie wiecie kim jest Stachu Jones? To koniecznie musicie posłuchać tego odcinka Filmospekcji. Dobrej zabawy!

Filmospekcja to prawdopodobnie jedyny taki program w polskich, jak i w europejskich rozgłośniach radiowych. O filmach i ich twórcach opowiada niewidomy Piotr Warachowski. Czy film widziany “słuchem” jest w stanie wzruszyć czy poruszyć, rozbawić bądź dać do myślenia, jak ten oglądany klasycznie wzrokiem? Na te pytania nie znajdziecie odpowiedzi, dopóki nie posłuchacie autorskiej audycji Piotra. A na Filmospekcję zapraszamy do Radia Bezpieczna Podróż w każdą środę po godzinie 17:00. Powtórki w każdą niedzielę po 17:00. Zapraszamy do słuchania.

Filmospekcja – Magnaci i Czarodzieje cz. 1-2
cz. 3-4
cz. 5-6

Zainteresował cię nasz materiał? Przeczytaj także o samochodach porucznika Borewicza.

Program wspiera akcję: