Nowe siły w WRC

391

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

WRC
Wyścigi samochodowe coraz bardziej podążają za nowoczesną technologią.

Trzeba przyznać, że samochody z napędem hybrydowym stają się coraz większym standardem. W tę sferę postanowił wkroczyć Hyundai Motorsport. Właśnie takimi samochodami zespół będzie walczyć o tytuły w nadchodzących Rajdowych Mistrzostwach Świata WRC

Nowe siły w WRC – zapowiedź emocjonujących wyścigów 

Na drogowym modelu i20 N w Monte Carlo zadebiutuje w tym miesiącu z kolei nowy Hyundai i20 N Rally1. Kierowcy Thierry Neuville i Ott Tänak (na zdjęciu w środku) będą walczyć we wszystkich 13 rundach mistrzostw. Zamiennie w trzecim samochodzie znajdą się Oliver Solberg i Dani Sordo. To właśnie podczas Rajdu w Monte Carlo wejdą w życie nowe przepisy względem regulaminu technicznego samochodów hybrydowych. Hyundai, potwierdzając swój udział w wyścigu, musiał się do tych zasad zastosować. Sam samochód przed kolejnym sezonem przeszedł przede wszystkim szereg testów, które potwierdziły jego nową jakość. Marka Hyundai w oparciu o najnowszy samochód pragnie jeszcze bardziej umocnić relacje między sportem a technologią. „WRC oznacza najbardziej zaawansowane technicznie samochody, prowadzone i pilotowane przez najlepsze załogi, na najtrudniejszych odcinkach świata; sezon 2022 przeniesie to wszystko na wyższy poziom” – przyznał Scott Noh, Prezes Hyundai Motosport.

WRC 

Nowe siły w WRC – zgrany zespół 

Dzięki nowej jakości samochodów zespół chcę się stać jeszcze bardziej konkurencyjny podczas wyścigów. Za sterami aut Hyundai i20 N Rally1 usiądą: Thierry Neuville, Martijn Wydaeghe, Ott Tänak i Martin Järveoja. Warto dodać, że Thierry Neuville ma na swoim koncie aż 15 zwycięstw w wyścigach. Obecny sezon będzie jego dziewiątym w karierze. Dwa zwycięstwa zdobył już w pierwszym sezonie. Estończycy natomiast wystąpią z ekipą Alzenau i będzie to ich trzeci wspólny sezon. Co ciekawe jednak będą oni jedynymi zawodnikami z tytułem mistrza świata, którzy wystąpią we wszystkich zawodach tego sezonu. Trzeci Hyundai i20 N Rally1 będzie prowadzony przez Olivera Solberga, który w Szwecji uznawany jest za wschodzącą gwiazdę rajdów. Kierowca dołączy do zespołu Hiszpana Daniego Sordo. Wszystkie załogi będą brały udział w 13 rundach. Tradycyjnie trasy będą obejmować nawierzchnię składającą się ze żwiru, asfaltu, śniegu i lodu. 

Nowe siły w WRC – lepsza jakość dla kierowców 

Z opóźnieniem zadebiutują Rajdy w Nowej Zelandii i Japonii. W ostatnich dwóch sezonach były one zmuszone do rezygnacji z zawodów z powodu pandemii COVID-19. Jeśli chodzi o nowe, techniczne przepisy, to mają one na celu nie tylko podniesienie jakości samych pojazdów, ale i wyrównanie szans między konkurentami. Jest to zdecydowanie nowe podejście do samochodów rajdowych. Sami zainteresowani nie kryją jednak radości, dostrzegając w tym przede wszystkim szereg nowych możliwości. „To szczęście, że mamy jeden z najbardziej wszechstronnych składów w WRC, który może stawić czoła jednemu z najbardziej elektryzujących kalendarzy mistrzostw, jakie widzieliśmy w ostatnich latach”. – powiedział Pablo Marcos, menadżer Hyundai Motorsport Team.

Foto: Hyundai.news/pl

Zobacz także: Wyścigi WRC – osiągnięcia Polaków

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia