Powiat legionowski dla niepełnosprawnych

96
Na zdjęciu starosta Powiatu Legionowskiego Sylwester Sokolnicki
Powiat legionowski dla niepełnosprawnych - na jakie formy pomocy mogą liczyć osoby z niepełnosprawnosciami zamieszkujące obszar powiatu legionowskiego?

Powiat legionowski dla niepełnosprawnych – na jakie wsparcie mogą liczyć osoby z niepełnosprawnościami na terenie powiatu legionowskiego? O tym na antenie Radia Bezpieczna Podróż w programie “Lokalne społeczności mają głos” mówił starosta legionowski Sylwester Sokolnicki. Zapewnił on, że władze powiatu na wszelkie możliwe sposoby starają się pomagać osobom z niepełnosprawnościami. Na ich rzecz prężnie działa m.in. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, jak i inne instytucje. Dla mieszkańców z niepełnosprawnością powiat realizuje także programy ze wsparciem z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Jednym z nich jest program “Aktywny Samorząd”. W ramach którego można ubiegać się m.in. o dofinansowanie do zakupu sprzętu rehabilitacyjnego czy dostosowanie auta do potrzeb osoby niepełnosprawnej. Obecnie na terenie powiatu trwają Dni Osób z Niepełnosprawnością. To już 11. edycja tej imprezy, która tak naprawdę trwa przez cały rok. I przez te wszystkie miesiące bez wątpienia integruje niepełnosprawnych mieszkańców powiatu z mieszkańcami pełnosprawnymi. A o tym wszystkim usłyszysz w naszym nagraniu.

Powiat legionowski dla niepełnosprawnych – Lokalne społeczności mają głos, 09.02.2022

A kolejne odcinki audycji “Lokalne społeczności mają głos” usłyszycie na antenie Radia Bezpieczna Podróż. Codziennie od poniedziałku do piątku, po godzinie 13:00. Zapraszamy do słuchania.

Zainteresował cię temat wsparcia osób z niepełnosprawnością przez samorządy? Przeczytaj także na jak wspiera osoby z niepełnosprawnościami warszawska dzielnica Praga Południe.