Polscy rajdowcy ukraińskim strażakom

415

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Polscy rajdowcy ukraińskim strażakom. Na tle nocnego nieba widać jednopiętrowy budynek całkowicie objęty ogniem.
Polscy rajdowcy ukraińskim strażakom.

Polscy rajdowcy ukraińskim strażakom też niosą pomoc. Trwająca już trzy tygodnie wojna w Ukrainie powoduje wiele braków w zaopatrzeniu. Dotyczy to nie tylko samych obywateli, ale również służb niosących pomoc. Polskie środowisko sportów motorowych wyszło z inicjatywą pomocy dla ukraińskich strażaków. Zorganizowano zbiórkę niepalnej bielizny, która spełnia te same normy co bielizna strażacka.

Polscy rajdowcy ukraińskim strażakom – pomysł

Napaść wojsk rosyjskich na terytorium Ukrainy oraz obecna sytuacja u naszego sąsiada po 21 dniach wojny, wyzwala wiele świetnych inicjatyw wśród Polaków. Pośród wielu bezimiennych bohaterów, którzy walczą ze skutkami ludobójczych ataków na osiedla mieszkaniowe, szkoły czy szpitale są ukraińscy strażacy. Oni też ponoszą straty, również w sprzęcie i wyposażeniu osobistym. I tutaj do akcji wkroczyli polscy kierowcy rajdowi, zarówno amatorzy jak i profesjonaliści. Inicjatorem tej ciekawej akcji jest Robert Rosiak, swego czasu startujący w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. Wpadł on na pomysł zaoferowania ukraińskim strażakom ognioodpornej bielizny stosowanej w motosporcie. W tym celu skontaktował się z Państwową Strażą Pożarną z zapytaniem o przydatność ognioodpornej bielizny, która – certyfikowana przez Międzynarodową Federację Samochodową – jest na wyposażeniu każdego profesjonalnego kierowcy i pilota, a nierzadko również amatora. Odpowiedź z Biura Logistyki Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej była twierdząca.

Polscy rajdowcy ukraińskim strażakom – zbiórka

Polscy rajdowcy ukraińskim strażakom. We wnętrzu remizy strażackiej stoi wóz bojowy. Na jego prawym boku wiszą czarne kurtki strażackie z odblaskowymi taśmami.  Przy tylnym kole stoją wysokie buty również z elementami odblaskowymi.
Ukraińscy strażacy również mają braki w wyposażeniu. Aby je choć w części zniwelować powstała świetna inicjatywa środowiska motosport.

Komplety ognioodpornej bielizny z pewnością przydadzą się strażakom, ratującym poszkodowanych w rosyjskiej inwazji. Zorganizowana zbiórka obejmuje wyłącznie bieliznę w idealnym stanie. Należy przede wszystkim zwrócić uwagę na to by oddawane golfy, kalesony, kominiarki i skarpety były wykonane z Nomexu, Hocotexu lub innych ogniotrwałych (certyfikowanych) tkanin. Jak powiedział Robert Rosiak w rozmowie z Motorsport.pl – Nie jest to żadna wielka inicjatywa. Inni robią zdecydowanie więcej – Jeśli jednak tą metodą można pomóc, czemu tego nie wykorzystać. Wielu z nas ma nową lub używaną odzież, która jak się okazuje, może się przydać ukraińskim strażakom.

Niepalną bieliznę można oddawać  tutaj:

– W najbliższej komendzie powiatowej lub miejskiej Państwowej Straży Pożarnej.

– Racingshop.pl; Głogoczów 360a 32-440 Głogoczów – poniedziałek w godzinach 6:00÷12:00

– Siedziba AK Rzemieślnik; ul. Żytnia 46 01-171 Warszawa – od poniedziałku w godzinach 9:00÷16:00

– Bieliznę można także przekazać na Autodromie Słomczyn podczas wydarzeń sportowych czy treningów.(koordynator 603 983 545 Krzysztof Gęborys).

Materiał wideo: Ukraińscy strażacy ratują ludzi w płonącym Kijowie.

Wiele innych ciekawych materiałów znajdziesz w: Radio Bezpieczna Podróż

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia