Wiozę dziecko – odcinek 2

313

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Na zdjęciu dzieci. Temat nowego odcinka audycji Waldemara Linke to właśnie dzieci. Zdjęcie ilustrujące opis audycji Wiozę dziecko.
Wychowanie dzieci to temat najnowszego odcinka nowej audycji waldemra Linke "Bezpieczna Droga przez Życie"

Być człowiekiem znaczy być w drodze

Alfrieda Längle

O czym będzie mowa w audycji?

Wiozę dziecko – to przewodnia myśl kolejnego odcinka audycji „Bezpieczna Droga przez Życie” Waldemara Linke, emitowanej w Radiu Bezpieczna Podróż. Program ten prowadzący poświęcił dzieciom, a właściwie naszej postawie wobec dzieci. Myśląc o wychowaniu mamy najczęściej na myśli golema, którego chcemy ulepić. To zaś nie jest najważniejsze, ponieważ z dziecka wyrośnie i tak to, co wyrośnie. Nie ma ubezpieczenia od niepowodzeń czy klęsk wychowawczych. Wszystkie konsekwencje tychże spadają na wychowawców. Ale to nie oznacza, że to oni ponoszą pełną odpowiedzialność za negatywny obrót spraw w dziedzinie wychowania. Ważne jest i od nas zależy, czy podjęliśmy wysiłek wychowania, czy też odpuściliśmy sobie oraz to, jak to wychowanie rozumiemy. Nie wiemy, jak wychowamy nasze dzieci, jakie one będą. Ale powinniśmy wiedzieć, jak je wychowujemy, jacy dla nich jesteśmy. Co możemy zrobić, żeby przewieźć je przez życie do tego punktu, w którym zaczynają samodzielną podróż. To pytania nasuwające się pod wpływem codziennych sytuacji.

O tym traktuje najnowsza audycja „Bezpieczna Droga przez Życie”. Zapraszamy do słuchania.

Bezpieczna Droga przez Życie, odc. 2, cz.1

Wiozę dziecko – Bezpieczna Droga przez Życie – odcinek 2 cz. 1
cz. 2
cz. 3

O audycji

Audycja „Bezpieczna Droga przez Życie” to przede wszystkim rozmowy w drodze i o drodze, które dotyczą życiowych, istotnych spraw. Audycję poprowadzi ww. Waldemar Linke, pasjonista, wykładowca Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. O sobie mówi: „nie prowadzę samochodu. Prawo jazdy nigdy nie było mi potrzebne do szczęścia. Można powiedzieć, że przejechałem przez życie pociągiem, autobusem, nierzadko dzięki ludzkiej życzliwości. Spędziłem jednak setki godzin rozmawiając z kierowcami: żeby zając czas podróży, przepędzić senność. To były świetne rozmowy, z których wiele pamiętam do dziś”.

Piszcie na adres waldemarlinke@radiobp.org. Wysyłając mail można podzielić się własnymi przemyśleniami, zadać pytanie, zaproponować temat do następnej rozmowy. 

Zainteresowała cię tematyka poruszana w audycji? Posłuchaj także innych odcinków z tego cyklu. A znajdziesz je tutaj.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia