XIX Zlot Miłośników VW Garbusa Sztum 2022 1-3 lipca

0
3435
XIX Zlot Miłośników VW Garbusa Sztum 2022
XIX Zlot Miłośników VW Garbusa Sztum 2022

Jak zwykle w Parku miejskim w Sztumie odbędzie się XIX Zlot Miłośników VW Garbusa & CO Sztum 2022. W dniach 1-3 lipca czyli na starcie wakacji będzie można odwiedzić tą jakże ciekawą imprezę. Spotkają się na niej miłośnicy starych Volkswagenów, szczególnie tych chłodzonych powietrzem i posiadających silnik z jedynej słusznej strony czyli z tyłu.

Jak informują organizatorzy przyjedzie około 250-300 samochodów z Polski oraz z krajów ościennych. Takie są wstępne deklaracje ich przyszłych uczestników.

“Nasz zlot to trzy dni wspaniałej motoryzacyjnej uczty i zabawy, na którą serdecznie zapraszamy. Planujemy wiele różnych atrakcji: paradę klasycznych aut ulicami miasta, mnóstwo konkursów i konkurencji dla uczestników zlotu, giełdę części” – zachęcają organizatorzy motorowej imprezy.

W piątek o godz. 18. nastąpi uroczyste otwarcie zlotu. Do atrakcji z pewnością będą należeć koncerty takich zespołów jak koncert sztumskiej kapeli LOST. Od 20.45 zagra zespół Mitra z Gdyni, a 22.15 to czas dla zespołu Sztywny Pal Azji.

Kolejny rok będzie organizowana loteria charytatywna z przeznaczeniem dla Nikosia – warto wziąć w niej udział.

XIX Zlot Miłośników VW Garbusa Sztum 2022 - Nikodem
XIX Zlot Miłośników VW Garbusa Sztum 2022 – Nikodem

XIX Zlot Miłośników VW Garbusa Sztum 2022 – skrócony plan

W sobotę od 11 nastąpi przygotowanie do Parady Garbusów ulicami Sztumu. Jest to największa atrakcja dla turystów i mieszkańców którzy zobaczą kawalkadę pojazdów na ulicach miasta. Uważajmy żeby wszyscy bezpiecznie uczestniczyli w tym wydarzeniu. Parada krążyć będzie po ulicach miasta od 12 do 14.

Wieczorem na scenie od godz. 20.30 koncert zespołu Kuśka Brothers, od 22. grupa przewidziana jest kapela Farben Lehre. Po tych atrakcjach po świt dyskotekę poprowadzi DJ Buli.

Niedziela 3 lipca będzie ostatnim dniem, kończącym zlot w Sztumie. Od godziny 12 zostaną wręczone nagrody za konkursy i konkurencje zlotowe, m.in. pucharu burmistrza Sztumu dla najpiękniejszego auta zlotu oraz losowanie nagród loterii charytatywnej. To loteria charytatywna z przeznaczeniem dla Nikosia. Uroczyste zamknięcie imprezy o godzinie 14.30.

I na koniec jeżeli jesteś fanem motoryzacji i nie tylko, a zastanawiasz się co zrobić z wolnym czasem? Wybierz się na jedną z bez wątpienia godnych uwagi imprez umieszczonych w naszym kalendarzu Zlot Spotkanie Motoryzacja Piknik sezon 2022. Z pewnością mogą cię też zainteresować Imprezy plenerowe piknik koncert w sezonie 2022.

Zlot w Sztumie YT Wielkie święto Garbusa- Reaktywacja Sztumskich zlotów 2018