Zabraknie węgla? Polacy zamawiają wprost z kopalni

355

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

wagoniki węglowe - Wypadek w Kopalni Sobieski
Wypadek w Kopalni Sobieski

Polska zrezygnowała z importu rosyjskiego  węgla na drodze sankcji, nałożonych na Rosję w związku z bestialską napaścią na Ukrainę. Ceny tego surowca w ostatnim czasie znacząco wzrosły. W Polsce wiele gospodarstw domowych ogrzewanych jest właśnie za pomocą węgla. To miało pociągnąć za sobą panikę u niektórych osób.

Polacy pod wpływem niepokoju związanego z możliwym brakiem węgla ustawili  się w kolejkach wprost pod kopalniami, by kupić odpowiednie ilości wydobywanego surowca.

My skracamy łańcuchy dostaw węgla poprzez spółki Skarbu Państwa, stwierdził rzecznik rządu, Piotr Müller. On będzie wiele tańszy niż w tej chwili – dodał. Więc odradzam kupowanie w tej chwili węgla, jeżeli ktoś w tej chwili nie musi nim ogrzewać – podkreślił.

Rząd obiecuje niższe ceny za węgiel?

Müller zapytany został także o ceny paliw. – W tej chwili pracujemy nad rozwiązaniami, które miałyby uatrakcyjnić ceny benzyny, pomimo tego, że w stosunku do innych krajów – sytuacja jest nieco lepsza. Choć to nie jest żaden argument. Te ceny benzyny są nadal w Polsce wysokie, są za wysokie – odpowiedział rzecznik rządu.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia