XVI Rajd Weteranów Szos po Ziemi Mogileńskiej 24-26.06.2022

1181

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

XVI Rajd Weteranów Szos po Ziemi Mogileńskiej 24-26.06.2022
XVI Rajd Weteranów Szos po Ziemi Mogileńskiej 24-26.06.2022

W dniach 24-26.06.2022 w Mogilnie i okolicach odbędzie XVI Rajd Weteranów Szos po Ziemi Mogileńskiej. Do uczestnictwa w rajdzie organizatorzy zapraszają załogi pojazdów klasycznych z napędem mechanicznym, o możliwie wysokim stopniu oryginalności, zachowanych i utrzymanych w warunkach historycznie właściwych. Do startu w rajdzie dopuszczone zostaną pojazdy, w przypadku których produkcję danego modelu, typu, generacji, ewolucji itp. rozpoczęto przed dniem 31.12.1989 roku oraz wszelkie pojazdy zarejestrowane oficjalnie jako pojazdy zabytkowe. W drodze wyjątku do udziału w Rajdzie mogą zostać dopuszczone pojazdy niespełniające ww. kryterium wiekowego, będące jednak egzemplarzami unikatowymi lub przedstawiające znaczną wartość kolekcjonerską. O ich dopuszczeniu do udziału w imprezie decyduje Organizator.

Z oczywistych względów w przejeździe na trasie rajdu (w otwartym ruchu po drogach publicznych) mogą brać udział tylko pojazdy zarejestrowane, dopuszczone do ruchu, sprawne technicznie – z aktualnym badaniem technicznym i posiadające ważną polisę OC. Kierowca pojazdu musi posiadać prawo jazdy właściwej kategorii oraz ubezpieczenie NNW obejmujące pilota i ewentualnych pasażerów.

XVI Rajd Weteranów – KOSZT UCZESTNICTWA

Wpisowe od załogi (kierowca + pilot):
100 zł (udział w sobotnim rajdzie i niedzielnej wystawie)
40 zł (udział tylko w niedzielnej wystawie)

Jako że termin zgłoszeń na rajd, wystawę i konkurs elegancji już minął można próbować poniższej opcji:

Przyjęcie zgłoszeń w terminie krótszym, niż 14 dni przed datą rozpoczęcia Rajdu uzależnione jest od decyzji Organizatora. Zastrzegamy sobie możliwość wcześniejszego zamknięcia listy uczestników w przypadku zgłoszenia maksymalnej liczby załóg!

 Prosimy o przedstawienie w odpowiedniej rubryce formularza zgłoszeniowego krótkiego opisu swojego pojazdu, który zostanie zaprezentowany podczas konkursu elegancji. Ocenie jury będzie podlegać stylizacja wyglądu załogi dostosowana do rodzaju pojazdu i epoki, z której on pochodzi. Udział w tym konkursie jest oczywiście dobrowolny.

XVI Rajd Weteranów Szos po Ziemi Mogileńskiej plakat
XVI Rajd Weteranów Szos po Ziemi Mogileńskiej plakat

Kilka słów na temat trasy i itinerera (od organizatora)

Trasa rajdowa będzie liczyć około 90-100 km. Podzielona będzie ona na dwa odcinki o różnej długości, prowadzące po nawierzchni różnego typu, niekoniecznie asfaltowej. Na trasie przewidzianych jest 6-7 PR-ów – konkurencji zarówno zręcznościowych, jak i teoretycznych związanych z interesującą nas przecież żywotnie historyczną motoryzacją. Przewidziano dwie próby sprawności kierowania pojazdem (SZ) oraz jedną jednoelementową próbę oceny techniki jazdy (OTJ).

Wszelkie PKP-y (czyli Punkty Kontroli Przejazdu) wpisujemy do karty drogowej. Jako PKP potraktowane będą również zagadki z trasy. Odpowiedzi na pytania będą też wpisywane do karty przejazdowej tak, jak PKP-y. Również znajdzie się w niej wynik (czas/taryfa) „Sz”, czyli próby jazdy sprawnościowej, wpisywany przez obsługę/sędziego „Sz”.

Do odszukania na trasie i wpisania do karty będą SPKP (Samoobsługowe Punkty Kontroli Przejazdu) w postaci plansz A4 z oznaczeniem liczbowym. Motywy z dołączonych do itinerera fotografii z oznaczeniami literowymi. Mogą pojawić się również stałe zadania związane z mijanym znakami drogowymi i/lub nazwami ulic.

Klasyfikowani odrębnie motocykliści otrzymają jednak uproszczony do minimum zestaw dokumentacji na trasę.

Plansze SPKP będą umieszone wyłącznie po prawej stronie drogi w miejscach bardzo widocznych (słupy energetyczne/telekomunikacyjne, drzewa, ogrodzenia itp.). Motywy fotograficzne są do odnalezienia w zasięgu wzroku kierowcy i pasażera z przodu (inaczej mówiąc – to, co widać w samochodzie przez szyby boczne oraz przednią, jeśli ktoś dysponuje nimi).

Średnia prędkość na trasie będzie oscylować w okolicach 20 km/h. Całkowity czas pobytu na trasie wraz z postojami to ok. 5 – 5,5 godz.

XVI Rajd Weteranów Szos po Ziemi Mogileńskiej (powiat.mogilno.pl)
XVI Rajd Weteranów Szos po Ziemi Mogileńskiej (powiat.mogilno.pl) 2019

Wystawa Klasyków w ramach XVI Rajdu Weteranów Szos po Ziemi Mogileńskiej

Na parkingu za Halą Widowiskowo-Sportową w Mogilnie przy ulicy Grobla 26 CZERWCA 2022 w godzinach 11:00 – 14:30 będzie miała miejsce Wystawa Klasyków w ramach XVI Rajdu Weteranów Szos po Ziemi Mogileńskiej.

Przybliżony program:

* godz. 11.00: otwarcie wystawy i rozpoczęcie konkursu elegancji, czyli konkursu na najpiękniejszy pojazd i strój z minionych lat.
W trakcie imprezy m.in. pokazy, przejażdżka zabytkowym autobusem, występy artystyczne, konkurs z upominkami dla publiczności.

* ok. godz. 13.00: ogłoszenie oficjalnych wyników i uhonorowanie zwycięzców sobotniego rajdu oraz konkursu elegancji

* ok. godz. 14.00: oficjalne zakończenie XVI Rajdu Weteranów Szos po Ziemi Mogileńskiej i wystawy.

Osoby zainteresowane tylko wystawieniem swojego pojazdu mogą przybyć tam bez uprzedniego zgłoszenia. Wjazd klasykiem na teren wystawy jest wówczas bezpłatny.
Wymóg formalnego zgłoszenia i wniesienia opłaty wpisowej 40 zł dotyczy osób chętnych do udziału w konkursie elegancji oraz pragnących otrzymać numer startowy wraz z zestawem pamiątek z rajdu.

A propos, wypada wymienić strony z których korzystałem aby ten artykuł mógł powstać: motoklasyczni.pl; facebook.com/Motoklasyczni/

Relacja historyczna z YT Rajd weteranów szos Mogilno 2016

I na koniec jeżeli jesteś fanem motoryzacji i nie tylko, a zastanawiasz się co zrobić z wolnym czasem? Wybierz się na jedną z bez wątpienia godnych uwagi imprez umieszczonych w naszym kalendarzu Zlot Spotkanie Motoryzacja Piknik sezon 2022. Z pewnością mogą cię też zainteresować Imprezy plenerowe piknik koncert w sezonie 2022.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia