IX Festiwal Kultury Tatarskiej 25-26.06.2022

722

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

IX Festiwal Kultury Tatarskiej. Mini plakat z zaproszeniem na festiwal. Całość w odcieniach błękitu z ozdobnymi elementami kwiatowych wzorów tatarskich.
Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej razem ze Związkiem Tatarów Rzeczypospolitej Polskiej zaprasza.

Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej razem ze Związkiem Tatarów Rzeczypospolitej Polskiej organizuje w dniach 25 i 26 czerwca IX Festiwal Kultury Tatarskiej. Organizatorzy zapraszają do Wasilkowa na ul. Leśną 7.

IX Festiwal Kultury Tatarskiej przybliży, zarówno mieszkańcom Podlasia, jak i turystom, kulturę najbardziej egzotycznej spośród mniejszości etnicznych zamieszkujących region Podlasia.

Podczas festiwalu podlascy Tatarzy prezentują zarówno swój folklor, czyli muzykę, tańce, zwyczaje, jak też, cieszącą się dużą popularnością, kuchnię.

Pokazom i występom na scenie towarzyszy kiermasz rękodzieła, Zawody Łucznictwa Konnego oraz jarmark kulinarny. 

Festiwal Kultury Tatarskiej jest organizowaną cyklicznie w Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej imprezą o charakterze festynu skierowaną do całych rodzin. Gromadzi licznie zarówno społeczność tatarską, dla której stanowi płaszczyznę do budowania więzi etnicznych. Oraz wszystkich zwiedzających Muzeum dając możliwość poznania kultury autochtonicznej grupy Tatarów polskich. Przyciąga również miłośników koni oraz historii.

Festiwal to przede wszystkim promocja kultury Tatarów polskich oraz rozpowszechnienie bogactwa kulturowego Podlasia. Celem Festiwalu jest przybliżenie dziedzictwa kulturowego tej grupy etnicznej zamieszkującej od XVII w. obszar znajdujący się w obecnych granicach województwa podlaskiego. Festiwal to przede wszystkim nieustanna zabawa, atrakcje o charakterze artystycznym i kulturalnym połączone z widowiskową rywalizacją sportową.

Polecam wideo: Festiwal Kultury Tatarskiej

Mogą cię zainteresować inne ciekawe wydarzenia: Imprezy plenerowe piknik koncert w sezonie 2022

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia