Coraz więcej rozwodów

349

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Coraz więcej rozwodów - Kardynał Kazimierz Nycz
Coraz więcej rozwodów - Kardynał Kazimierz Nycz

Kardynał Kazimierz Nycz przyznał, że mamy coraz więcej rozwodów w Polsce. Metropolita warszawski podkreślił, że skala rozwodów ” przerosła przewidywania ” Kościoła katolickiego. W poprzednich latach według kardynała związki niesakramentalne były zjawiskiem incydentalnym, dziś jest to zjawisko powszechne i bardzo modne. Jednocześnie przyznaje, że Kościół też nie pozostaje bez winy. Powiedział: – ” Trzeba przyznać, że w nauczaniu Kościoła dotyczącym powołania chrześcijańskiego, za mało mówiliśmy o powołaniu do życia małżeńskiego i rodziny.

Coraz więcej rozwodów a kościół

Kardynał Nycz przyznał, że prawda o małżeństwie i rodzinie , którą głosi Kościół jest dla współczesnego człowieka wymagająca i trudna. Dodał, że Kościół powinien wzmacniać rodziny, najpierw podnosząc jakość przygotowania do sakramentu małżeństwa a później towarzysząc młodym małżonkom.

Coraz więcej rozwodów – statystyki

Według danych ze spisu powszechnego, opublikowanego przez GUS w kwietniu tego roku, w Polsce rośnie liczba rozwodników. Wśród osób w wieku 15 lat i więcej nadal najliczniejszą grupą są ludzie w związkach małżeńskich (54 proc. przy 56 proc. w 2011 roku). Jednocześnie jak zauważono w raporcie „znacznie wzrósł” udział osób rozwiedzionych. 5 proc. w 2011 roku do 7,6 proc. w 2021 roku. Oznacza to, że liczba rozwodników wzrosła o ponad 800 tys.

Słuchaj Radia Bezpieczna Podróż !

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia