Leki na biegunkę

318

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Leki na biegunkę
Biegunce zwykle towarzyszą m.in. uporczywe bóle brzucha.

Leki na biegunkę nie były dawniej znane. Ludzie na biegunkę mogli nawet umrzeć.

Leki na biegunkę – czym jest biegunka?

Biegunka należy naprawdę do rozwolnienia, a jej objawem są częste wypróżnienia. Biegunkę wywołują znajdujące się w organizmie człowieka bakterie, wirusy i pasożyty. W danych czasach, przy braku leków powstrzymujących biegunkę, bywała nawet odpowiedzialna za śmierć. Działo się tak, że częste wypróżnianie prowadziło do niedożywienia i odwodnienia organizmu co prowadzało do śmierci. W przeciwieństwie do tego co mogłoby się wydawać nadal stanowi zagrożenie życia, a narażone na wystąpienie biegunki zagrażającej życiu to dzieci niedożywione, bądź z upośledzoną odpornością, a także osoby żyjące z HIV. Przede wszystkim biegunkę można poznać po częstszym niż dwa razy dziennie oddawanie kału.

Leki na biegunkę

Leki na biegunkę – rodzaje biegunki

A więc mamy różne rodzaje biegunki. Mamy biegunkę taką jak: ostra wodnista biegunka, ostra krwawa biegunka, uporczywa biegunka, biegunka ostra też można podzielić biegunkę według innych klasyfikacji. Mianowicie chodzi głównie o kolor: wodnista biegunka, krwawa biegunka, czarna biegunka, żółta biegunka, zielona biegunka. Ostra wodnista biegunka trwa od kilku godzin, do nawet paru dni. Towarzyszą jej nieprzyjemności w postaci zgagi, nudności lub wymiotów. Ostrej krwawej biegunce towarzyszy dodatkowo: gorączka, dreszcze, krwawe i oślizgłe stolce oraz też ciało zmęczone. Na dodatek osoby takie mogą mieć uszkodzone narządy. Krew w kale to przyczyna otwartej rany w jelicie, bywa wywoływana atakiem bakterii Shigella. Natomiast uporczywa biegunka trwa po więcej dni niż 14, w przeciwieństwie do biegunki ostrej, która trwa krócej. Warto wspomnieć, że na przykład zielona biegunka często występuje u dzieci. A żółta, która nie jest naturalną , jak też czarna, sygnalizuje o chorobach z wątrobą. Natomiast najpoważniejszą przyczyną czarnej biegunki bywa krwawienie z przewodu pokarmowego.

Leki na biegunkę

Leki na biegunkę – środki farmakologiczne

Jeśli chodzi o leki na biegunkę to przykładowo mamy: Stoperan, Enteromax, Zyfurax Forte, Nifuroksazyd, Acidolac, Smecta. Stoperan to lek dostępny bez recepty. W rzeczywistości bywa stosowany u dzieci już od 6 roku życia i oczywiście osób dorosłych. To lek przeciwbiegunkowy, który zawiera loperamid. Loperamid to lek, który w sumie zwalnia pracę jelit. Stoperan hamuje perystaltykę przewodu pokarmowego. Dodatkowo pomaga łagodzić ostre objawy biegunek. Na dodatek leczy też inne dolegliwości. Enteromax jest naprawdę probiotykiem o innowacyjnym działaniu, połączonym ze szczepów probiotycznych: Lactobacillus rhamnosus GG i Saccharomyces boulardii. Lek ma za zadanie przywracanie prawidłową florę jelitową i hamuje biegunkę. Zyfurax ma w swoim składzie nifuroksazyd, czyli substancję czynną o działaniu przeciwbakteryjnym. Substancja dodatkowo hamuje aktywność enzymów bakteryjnych oraz syntezę białek. Acidolac zawiera w swoim składzie liofilizowane bakterie kwasu mlekowego. Śmiało można znaleźć też Acidolac® baby dla dzieci. Smecta to związek glinokrzemianu. Leczy się tym lekiem nie tylko biegunkę, ale też dolegliwości związanych z układem trawiennym.

Foto: Pexels.com

Przeczytaj także: Leki na żylaki

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia