X Piknik Militarny w Zamku w Rydzynie / 3-4.09

401

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

X Piknik Militarny w Zamku w Rydzynie. Plakat w formie zdjęcia. Na tle lasy stoją obok siebie czołg Leopard, samochód pancerny Rosomak oraz wóz pancerny z zestawem rakietowym Poprad. Ten widok jest tłem, a na nim czerwonymi literami nazwa imprezy oraz dwudniowy program.
X Piknik Militarny w Zamku w Rydzynie.

W dniach 3-4 września 2022 roku, na terenach wokół Zamku SIMP w Rydzynie, odbędzie się jubileuszowy X Piknik Militarny w Zamku w Rydzynie. Okolica zapełni się namiotami i sprzętem Wojska Polskiego, oraz obozowiskami grup rekonstrukcji historycznej. Hasło tegorocznego pikniku brzmi “Murem za Polskim Mundurem”.

X Piknik Militarny w Zamku w Rydzynie – plan bitwy

Imprezę otworzy w sobotę o godz. 10:30 defilada uczestników pikniku, na odcinku od wiatraka w Rydzynie do Zamku. W defiladzie wezmą m.in. udział: poczet konny Polskiego Klubu Kawaleryjskiego w barwach 17. Pułku Ułanów Wielkopolskich, motocykle i samochody historyczne grup rekonstrukcyjnych, harcerze oraz wozy bojowe Wojska Polskiego.

Z okazji jubileuszu, tegoroczną edycję Pikniku Militarnego odwiedzi sprzęt ciężki, którego dotąd nie było, m.in. czołg Leopard 2A, transporter opancerzony Rosomak, bojowy wóz piechoty BWP-1, wyrzutnia Langusta, zestaw rakietowy Poprad. Goście zobaczą zestaw rakietowy OSA, rakiety zestawu rakietowego KUB oraz sprzęt Wojsk Obrony Terytorialnej. Przed zamkiem wojsko uruchomi symulator strzelniczy CYKLOP, gdzie będzie można wypróbować swoje umiejętności strzeleckie. Zostanie również uruchomiona radiostacja o numerze SP0SIMP, wraz z możliwością obserwacji nawiązywania łączności.
Podczas pikniku nastąpi otwarcie wystawy, poświęconej I Wojnie Światowej z przedstawieniem sylwetki J.R.R. Tolkiena, oficera brytyjskiego, który w okopach I wojny pisał powieść Władca Pierścieni. Z tej okazji będzie można zobaczyć makietę pola bitwy z tej powieści, wraz z kilkoma tysiącami figurek. Przy zamku będzie można również obejrzeć ciekawą wystawę broni historycznej.

Odbędą się liczne pokazy, wśród których prawdziwą atrakcją będzie udział ułanów z Polskiego Klubu Kawaleryjskiego występujących w barwach 17 Pułku Ułanów im. Bolesława Chrobrego. Oczywiście odbędą się również pokazy rekonstrukcyjne.

W części parkowej odbędzie się tradycyjnie kiermasz staroci i wyposażenia wojskowego. W tym roku gościem będzie również Agencja Mienia Wojskowego. Nie zabraknie również atrakcji dla dzieci. Na zakończenie pierwszego dnia Pikniku razem z zespołem ludowym Moraczewo, zapraszamy na wspólny koncert pieśni żołnierskich.


Zarówno w sobotę jak i w niedzielę, będą miały miejsce pokazy konne posługiwania się lancą i szablą oraz pokazy rekonstrukcyjne.

Tak dotrzesz do Zamku w Rydzynie:

Więcej ciekawych wydarzeń znajdziesz w kalendarium: Imprezy plenerowe piknik koncert w sezonie 2022

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia