Jazz Festival Memorial To Miles 2022 / 22-25.09

260

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Jazz Festival Memorial To Miles 2022. Plakat imprezy ze wszystkimi szczegółami wydarzenia. Na białym tle, uwagę zwraca podobizna Milesa Dawisa przedstawiona niezwykle kolorowo, wręcz karykaturalnie. Trudno z niej wywnioskować, że Miles był czarnoskóry.
Zaproszenie na jubileuszową XX edycję festiwalu.

Tradycyjnie w ostatni weekend września, Kieleckie Centrum Kultury zaprasza na XX edycję Jazz Festival Memorial To Miles. Tegoroczne wydarzenie upamiętniające legendarnego trębacza jazzowego – Milesa Davisa odbędzie się w dniach 22-25 września.

Jazz Festival Memorial To Miles 2022 – idea

Jakże prorocze, okazały się słowa Jacka Gajewskiego, Prezesa Kieleckiego Klubu Jazzowego, który powiedział: „Byłoby wspaniale, gdybyśmy mogli się spotykać z Państwem co roku.” podsumowując koncerty towarzyszące odsłonięciu pomnika Milesa Davisa na placu przy Kieleckim Centrum Kultury 28 września 2001 roku. Starania lokalnych wielbicieli jazzu, spowodowały, że we wrześniu 2003 roku po raz pierwszy zabrzmiały „Muzyczne Listy do Milesa Davisa”, a ich dobrym duchem był krakowski impresario Kuba Florek.

Pomnik Milesa Davisa przed Kieleckim Centrum Kultury.

Dzięki wieloletniemu zaangażowaniu wielu fantastycznych osobistości i osobowości, festiwal trwa i rozwija się. To właśnie im zawdzięczamy możliwość oddania hołdu najważniejszemu muzykowi w historii gatunku, już po raz dwudziesty.

Jazz Festival Memorial To Miles 2022 – co w planach

Jazzowe święto otworzy prezentacja filmowego dokumentu „Co ja tu robię? Miles Davis”, o powstaniu pomnika Milesa w Kielcach, oraz występ młodej i energicznej formacji Breaking Funk z Kielc. To już w czwartek na Małej Scenie KCK.

Na piątkowe otwarcie festiwalowego weekendu, będzie można wysłuchać muzycznych spadkobierców Tomasza Stańki, czyli Kasi Pietrzko ze swoim trio oraz Istnień Poszczególnych Tomasza Dąbrowskiego – septetu zbierającego celujące recenzje na arenie międzynarodowej.

Sobota niewątpliwie będzie należała do Anny Marii Jopek z akompaniamentem równie fenomenalnego kwintetu Piotra Wojtasika, ich występ poprzedzi Labirynt w nowej odsłonie – zespół założony pod koniec lat 90. przez nieodżałowanego Michała Zduniaka, Krzysztofa Majchrzaka i Henryka Gembalskiego.

Niedzielnym Grande Finale będzie występ międzynarodowego kwartetu Mino Cinelu – francuskiego personalisty, który w latach osiemdziesiątych z powodzeniem dzielił scenę z Milesem oraz kultowa ekipa Young Power – szesnastoosobowa załoga pod kierownictwem Krzysztofa Popka.

17 listopada, na Dużej Scenie KCK zagości kwartet Rona Cartera, najwybitniejszego kontrabasisty w historii jazzu.

Jazz Festival Memorial To Miles 2022 – Program

22 września (Mała Scena KCK) (wstęp wolny)

19.00 „Co ja tu robię? Miles Davis” – film dokumentalny

20.00 Breaking Funk

23 września (Duża Scena KCK) (69 PLN)

19.00 Kasia Pietrzko Trio

20.30 Tomasz Dąbrowski & The Individual Beings

24 września (Duża Scena KCK) (99 PLN)

18.00 Labirynt ’22 (Bergeron / Gembalski / Buczek / Majchrzak)

20.00 Anna Maria Jopek & Piotr Wojtasik Quintet

25 września (Duża Scena KCK) (99 PLN)

18.00 Young Power New Edition

20.00 Mino Cinelu

Memorial To Miles Post Scriptum

17 listopada (Duża Scena KCK) (od 129  PLN)

20. Ron Carter: Foursight – Dear Miles

Tutaj możesz zobaczyć fragment występu: Mino Cinelu Udu Solo With Miles Davis’s Orchestra

Inne równie ciekawe wydarzenia znajdziesz w kalendarium: Imprezy plenerowe piknik koncert w sezonie 2022

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia