Miejska Rada Działalności Pożytku Publicznego

0
59

W kolejnej audycji “Legionowo – Miasto przyjazne Mieszkańcom” gościliśmy Ewę Sobierajską, Główną Specjalistkę ds. Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi. Nasz gość w rozmowie z Dominikiem Morawskim opowiedział nam czym się zajmuje Miejska Rada Działalności Pożytku Publicznego.

Czym się zajmuje Miejska Rada Działalności Pożytku Publicznego?

Urząd Miasta Legionowo od wielu lat wspiera organizacje pożytku publicznego. W celu usprawnienia współpracy pomiędzy władzami miasta a organizacjami pozarządowymi powstało kilka zespołów, które zajmują się współpracą z NGO’sami. Jednym z takich zespołów jest MRDPP. W Miejskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego zasiadają zarówno przedstawiciele urzędu miasta, samorządu jak i organizacji pożytku publicznego. Organ doradza prezydentowi, opiniuje dokumenty oraz dba o to, aby współpraca pomiędzy urzędem, a organizacjami pozarządowymi układała się pomyślnie.

Miejska Rada Działalności Pożytku – Święto Organizacji Pozarządowych

Jedną z inicjatyw, które podjęła MRDPP jest organizacja Święta Organizacji Pozarządowych. Wydarzenie ma na celu pokaz przybliżenie mieszkańcom Legionowa profilu działalności aktywnych w regionie organizacji pozarządowych. Ze względu na to, że tego typu organizacji w gminie Legionowo działa około 200 mieszkańcy mogą nie być zaznajomieni z profilem ich działalności. Jeśli chcą Państwo dowiedzieć się nieco więcej o lokalnych NGO’sach to w sobotę 24 września w godzinach 14:00-17:00 na terenie parku miejskiego imienia Solidarności w Legionowie odbędzie się druga edycja pikniku. Natomiast szczegółowe informacje znajdą Państwo pod tym linkiem.

Legionowo – Miasto Przyjazne Mieszkańcom, cz. 1

Legionowo – Miasto Przyjazne Mieszkańcom, cz. 2

Legionowo – Miasto Przyjazne Mieszkańcom, cz. 3

Legionowo – Miasto Przyjazne Mieszkańcom, cz. 4

Zainteresował cię temat spraw społeczności legionowskiej? Z pewnością więcej materiałów na ten temat znajdziesz tutaj.

Słuchaj Radia Bezpieczna Podróż!