Czy zabiorą mi samochód? – Odcinek 31

227

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Czy zabiorą mi samochód?
Czy zabiorą mi samochód?

Być człowiekiem znaczy być w drodze

Alfrieda Längle

Mówiliśmy o różnych innowacjach technologicznych w motoryzacji, ale może okazać się, że największa zmiana nie nadejdzie od strony nauk ścisłych i technicznych, ale prawnych. Jakikolwiek samochód by nie był – elektryczny, wodorowy czy stary poczciwy benzyniak – to zawsze jest samochód, który mamy. Ktoś go produkuje, żeby sprzedać. A gdyby się okazało, że zmieni się właśnie to? Po co nam własność? Nie jedna czy druga rzecz, ale własność – fakt posiadania. Czy to przeżytek, z którym zaczynamy się żegnać, jak z piórem wiecznym czy maszyną do pisania? A może jednak jest to obraz tego, kim jesteśmy? Czy między podmiotowością a własnością zachodzi jakiś związek? Kim będziemy, gdy nie będzie nam wolno posiadać samochodu? Czy najważniejsza jest możliwość używania dóbr, bez względu na tytuł własności? Dlaczego własność znalazła się na celowniku? I czemu właściciele bugatti, lamborghini czy maybachów dziwnym trafem unikną pewnie tych ograniczeń? 

O tym będzie najbliższa audycja „Bezpieczna Droga przez Życie”.

Czy zabiorą mi samochód? Cz. 1

Czy zabiorą mi samochód? Cz. 2

Czy zabiorą mi samochód? Cz. 3

O audycji

Audycja „Bezpieczna Droga przez Życie” to przede wszystkim rozmowy w drodze i o drodze, które dotyczą życiowych, istotnych spraw. Audycję poprowadzi ww. Waldemar Linke, pasjonista, wykładowca Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Piszcie na adres waldemarlinke@radiobp.org. Wysyłając mail można podzielić się własnymi przemyśleniami, zadać pytanie, zaproponować temat do następnej rozmowy.

Na zdjęciu Waldemar Linke. Prowadzący nową audycję w Radiu Bezpieczna Podróż
Pasjonista Waldemar Linke

Zainteresowała cię tematyka poruszana w audycji? Posłuchaj także innych odcinków z tego cyklu. A znajdziesz je tutaj.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia