Czy zabiorą mi samochód? – Odcinek 31

0
21
Czy zabiorą mi samochód?
Czy zabiorą mi samochód?

Być człowiekiem znaczy być w drodze

Alfrieda Längle

Mówiliśmy o różnych innowacjach technologicznych w motoryzacji, ale może okazać się, że największa zmiana nie nadejdzie od strony nauk ścisłych i technicznych, ale prawnych. Jakikolwiek samochód by nie był – elektryczny, wodorowy czy stary poczciwy benzyniak – to zawsze jest samochód, który mamy. Ktoś go produkuje, żeby sprzedać. A gdyby się okazało, że zmieni się właśnie to? Po co nam własność? Nie jedna czy druga rzecz, ale własność – fakt posiadania. Czy to przeżytek, z którym zaczynamy się żegnać, jak z piórem wiecznym czy maszyną do pisania? A może jednak jest to obraz tego, kim jesteśmy? Czy między podmiotowością a własnością zachodzi jakiś związek? Kim będziemy, gdy nie będzie nam wolno posiadać samochodu? Czy najważniejsza jest możliwość używania dóbr, bez względu na tytuł własności? Dlaczego własność znalazła się na celowniku? I czemu właściciele bugatti, lamborghini czy maybachów dziwnym trafem unikną pewnie tych ograniczeń? 

O tym będzie najbliższa audycja „Bezpieczna Droga przez Życie”.

Czy zabiorą mi samochód? Cz. 1

Czy zabiorą mi samochód? Cz. 2

Czy zabiorą mi samochód? Cz. 3

O audycji

Audycja „Bezpieczna Droga przez Życie” to przede wszystkim rozmowy w drodze i o drodze, które dotyczą życiowych, istotnych spraw. Audycję poprowadzi ww. Waldemar Linke, pasjonista, wykładowca Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Piszcie na adres waldemarlinke@radiobp.org. Wysyłając mail można podzielić się własnymi przemyśleniami, zadać pytanie, zaproponować temat do następnej rozmowy.

Na zdjęciu Waldemar Linke. Prowadzący nową audycję w Radiu Bezpieczna Podróż
Pasjonista Waldemar Linke

Zainteresowała cię tematyka poruszana w audycji? Posłuchaj także innych odcinków z tego cyklu. A znajdziesz je tutaj.