Polka II Wicemiss Świata na wózku

498

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Miss Świata
Anna Płoszyńska została II Wicemiss Świata na wózku w Meksyku

Polka II Wicemiss Świata na wózku, takim tytułem może pochwalić się Anna Płoszyńska z Wartkowic koło Łodzi! Ta piękna dziewczyna każdego dnia obala stereotypy dotyczące osób z niepełnosprawnością i pokazuje, że siła jest kobietą!

Polka II Wicemiss Świata na wózku – konkurs Miss Wheelchair World

Fundacja Jedyna Taka z Ciechocinka jest pomysłodawcą i organizatorem pierwszego na świecie konkursu Miss Wheelchair World. W 2017 roku dzięki wsparciu Miasta Warszawa zostały przeprowadzone pierwsze tego typu wybory. Wówczas Polskę odwiedziły 24 kandydatki z 19 krajów z całego świata. Celem konkursu było przeciwdziałanie wykluczeniu jak również zmiana wizerunku kobiet z niepełnosprawnością na szczeblu międzynarodowym. W tym roku wybory odbyły się w Meksyku, a nasz kraj dumnie reprezentowała Anna Płoszyńska z Wartkowic. 25 pięknych kobiet z 25 krajów poruszających się na wózkach stanęło do walki o tytuł Miss World 2022. Oprócz Polki o koronę walczyły również reprezentantki między innymi: Hiszpanii, Rumunii, Francji, Ukrainy, Mongolii, Meksyku, Indii i Peru. Konkurs odbył się w dniach 23-29 października. Tytuł najpiękniejszej trafił do Sandy Izquierdo z Peru, a nasza Ania została drugą Wicemiss Świata na wózku.

Polka II Wicemiss Świata na wózku – przebieg konkursu

Dziewczyny podczas zgrupowania ćwiczyły układy taneczne i przygotowywały choreografię do pokazu

Piękne kobiety z całego świata spotkały się 23 października podczas zgrupowania przed konkursem w Meksyku. Od tego dnia rozpoczęły się intensywne przygotowania do wyborów Miss Świata 2022. Dziewczyny ćwiczyły układy taneczne, jak również przygotowywały choreografię do pokazu. Nagrywały też krótkie filmiki, w których reprezentowały siebie i kraj, z którego pochodzą. Podczas gali, która odbyła się 29 października, dziewczyny zaprezentowały się w dwóch kreacjach. Pierwszym z nich był strój narodowy, drugim natomiast wieczorowy. Ania w finale wystąpiła w pięknej białej sukni z odsłoniętymi ramionami projektu Violi Piekut. Zdjęcia Ani i pozostałych dziewczyn można zobaczyć na :https://www.instagram.com/misswheelchairworld/ Sam konkurs był dla Ani swego rodzaju misją: ” Nie chcę poprzestać na własnych sukcesach. Chcę pracować dla innych – promować sporty wśród osób niepełnosprawnych i mówić o likwidacji barier”.

Polka II Wicemiss Świata na wózku – dziewczyna, która cieszy się każdą chwilą życia!

Anna Płoszyńska ma 24 lata i od siedmiu lat porusza się na wózku inwalidzkim. To nie choroba sprawiła, że usiadła na wózku, to pasja do sportu i nieszczęśliwy wypadek sprawił, że jej życie zmieniło się w ciągu paru sekund. Od najmłodszych lat trenowała karate, gdzie odnosiła sukcesy. W sierpniu 2015 roku pojechała na obóz sportowy, w ramach którego odbywały się zawody o charakterze poligonu. Jednym z zadań było przejście po linie zawieszonej na wysokości pierwszego piętra. Kiedy Ania próbowała pokonać przeszkodę, jej ręce nie wytrzymały i spadła na ziemię, ponieważ brakowało odpowiedniego zabezpieczenia.Trafiła do szpitala ze złamanym kręgosłupem. Od tego momentu rozpoczęła się jej walka o sprawność. Początki nie były łatwe, choć jak twierdzi: ” Właściwie sama się sobie dziwiłam, ale nie poddałam się. Chciałam uczyć się być samodzielną, ćwiczyć, wracać jak najszybciej do sprawności”.

Ania ukończyła studia na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Obecnie pracuje jako technik dentystyczny. Działa również w Fundacji Aktywnej Rehabilitacji, gdzie uczy dzieci z niepełnosprawnością techniki jazdy na wózku inwalidzkim jak i radzenia sobie w życiu codziennym. Ponadto trenuje pływanie i bierze udział w zawodach pływackich, gdzie odnosi sukcesy. Przez półtora roku doskonaliła także taniec towarzyski w sekcji integracyjnej na Uniwersytecie Medycznym. W 2016 roku zdobyła tytuł Wicemiss Polski na wózku. Ania jest tryskającą energią, piękną młodą kobietą. Mimo swojej niepełnosprawności stara się żyć pełnią życia. Na każdym kroku udowadnia, że wózek to nie koniec, że nie można się poddawać, bo życie mamy tylko jedno.

Polka II Wicemiss Świata na wózku – trudna walka o wyjazd Ani do Meksyku

Polka II Wicemiss Świata na wózku, ten sukces mógłby w ogóle nie mieć miejsca, gdyby nie determinacja garstki ludzi. Niestety podróż do Meksyku na wybory Miss Świata 2022 była bardzo kosztowna i bez finansowej pomocy Ania nie byłaby w stanie jej odbyć. Do ostatniej chwili nie było wiadomo czy Polka wystartuje w ogóle w wyborach. Fundacja Jedyna Taka rozpoczęła zbiórkę na ten cel, na popularnym portalu Siepomaga.pl. oraz w mediach społecznościowych. Anna Płoszyńska także apelowała o wsparcie wyjaśniając, że to nie tylko zwykły konkurs piękności, ale również zmiana wizerunku kobiet z niepełnosprawnością. Na szczęście w ostatniej chwili dzięki darczyńcom i ludziom dobrej woli udało się zebrać potrzebną kwotę na wylot Ani na konkurs. Szczęśliwa finalistka zaraz po odniesionym sukcesie napisała podziękowania na Facebooku: ” Kochani!! Zostałam II Wicemiss Świata 2022!!! Jestem bardzo szczęśliwa i wzruszona, dziękuję wszystkim, którzy wsparli mój wylot do Meksyku…”

Przeczytaj także: Rajdowiec bez rąk – Bartosz Ostałowski

Foto: archiwum prywatne

Słuchaj nas online!

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia