Ukraińskie blachy – Odcinek 32

353

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Ukraińskie blachy
Ukraińskie blachy fot. Wikipedia

Być człowiekiem znaczy być w drodze

Alfrieda Längle

Jadąc samochodem nie widzimy twarzy innego kierowcy, widzimy ją źle lub przez mgnienie oka. Udział w ruchu drogowym powoduje, że człowiek staje się numerem rejestracyjnym. Cyferki identyfikujące konkretny pojazd niewiele nam mówią. Nie mamy w głowie Centralnego Rejestru Pojazdów. Mówi nam coś tylko topograficzna identyfikacja z pierwszej części zapisu. Powiatowa tożsamość. Niewiele wiemy o EPA, ale jak nam taki gość z Pabianic zajedzie drogę, to będziemy pamiętali, że kierowcy z Pabianic to osobniki nie koniecznie rozsądne i dobrze wychowane. Inne elementy zapisu też są typem informacji, który łatwo tworzy stereotypy. Więc co oznaczają tablice z białym UA po lewej stronie i niebiesko-żółtym znaczkiem? Kto za nimi stoi? Co wiemy o człowieku, gdy wiemy, że jeździ na ukraińskich blachach? Wiemy wszystko czy nic? 

O tym będzie najbliższa audycja „Bezpieczna Droga przez Życie”.

Ukraińskie blachy, cz. 1

Ukraińskie blachy, cz. 2

Ukraińskie blachy, cz. 3

O audycji

Audycja „Bezpieczna Droga przez Życie” to przede wszystkim rozmowy w drodze i o drodze, które dotyczą życiowych, istotnych spraw. Audycję poprowadzi ww. Waldemar Linke, pasjonista, wykładowca Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Piszcie na adres waldemarlinke@radiobp.org. Wysyłając mail można podzielić się własnymi przemyśleniami, zadać pytanie, zaproponować temat do następnej rozmowy.

Na zdjęciu Waldemar Linke. Prowadzący nową audycję w Radiu Bezpieczna Podróż
Pasjonista Waldemar Linke

Zainteresowała cię tematyka poruszana w audycji? Posłuchaj także innych odcinków z tego cyklu. A znajdziesz je tutaj.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia