Wywiad z Adamem Struzikiem

292

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Wywiad z Adamem Struzikiem
Wywiad z Adamem Struzikiem

W szóstym odcinku trzeciego sezonu “Kultury w otoczeniu osób niepełnosprawnych” Dominik Kubalski przeprowadził wywiad z Adamem Struzikiem, Marszałkiem Województwa Mazowieckiego.

Wywiad z Adamem Struzikiem – O działalności społeczno-politycznej

Marszałek Województwa Mazowieckiego już jako student Akademii Medycznej w Łodzi angażował się społecznie i był aktywnym członkiem organizacji studenckich, a także był aktorem w teatrze studenckim. Następnie jako młody lekarz został wybrany do rady gminy Nowy Duninów. Tam też zaczęła się jego kariera samorządowa, która nieprzerwanie trwa do dziś. Warto dodać, że Adam Struzik pełni funkcję radnego od blisko 40 lat. W latach 1993-97 pełnił funkcją Marszałka Senatu. Co ciekawe jest najdłużej urzędującym marszałkiem województwa w Polsce.

Wywiad z Adamem Struzikiem – O wsparciu kultury na Mazowszu

Marszałek Województwa Mazowieckiego piastując stanowiska samorządowe zawsze przykładał dużą wagę do kultury, co oczywiście przekłada się na duży zastrzyk finansowy dla instytucji kultury w województwie. Dlatego kultura jest na trzecim miejscu W Mazowieckim pod względem ilości środków, które samorząd łoży na jej finansowanie. Rocznie wydatki na kulturę w naszym województwie sięgają kwot rzędu kilkuset milionów złotych, zarówno w obszarze inwestycji, jak i bieżących wydatków. Jeśli mówimy o wsparciu kultury w regionie warto wspomnieć, że Władze Województwa współpracują również z aktywnymi na Mazowszu organizacjami pozarządowymi.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy Dominika Kubalskiego z Marszałkiem Województwa Mazowieckiego.

Kultura w otoczeniu osób niepełnosprawnych, cz. 1

Kultura w otoczeniu osób niepełnosprawnych, cz. 2

Kultura w otoczeniu osób niepełnosprawnych, cz. 3

Zapraszamy na audycje Dominika Kubalskiego pod nazwą Kultura w Otoczeniu osób niepełnosprawnych. Projekt jest dofinansowany ze środków Fundacji Agencji Rozwoju Przemysłu.

Jeśli nie chcą Państwo przegapić kolejnych odcinków “Kultury w otoczeniu osób niepełnosprawnych” to zapraszamy do słuchania audycji w Radiu Bezpieczna Podróż w każdą niedzielę po 20:00.

Natomiast archiwalne wywiady mogą Państwo znaleźć TUTAJ.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia