Kierowca Trzaskowskiego piratem drogowym

Kierowca Trzaskowskiego piratem, a może to Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski został piratem, gdyż dopuścił do przestępstwa.

339

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Kierowca Trzaskowskiego piratem drogowym, a może to Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski został piratem, gdyż przesadził z prędkością podczas powrotu ze studia telewizyjnego Polsat News. Jak donosi „Fakt” jeden z liderów totalnej opozycji, czyli Platformy Obywatelskiej został przyłapany na Trasie Siekierkowskiej w dniu 31.01.2023.

Trzaskowski gościł w studiu Polsat News, gdzie udzielał wywiadu na żywo w programie „Gość Wydarzeń”.

Z nagrania opublikowanego przez „Fakt”, wynika, że samochód służbowy prezydenta Warszawy w drodze powrotnej wybrał trasę Siekierkowską. Tam też został przyłapany na jeździe z większą niż dopuszczalna prędkością. Trzeba dodać że sytuacja miała miejsce po zmroku, po godzinie 20 podczas padającego deszczu.

Według pomiarów dziennikarzy gazety „Fakt”, w miejscach gdzie ograniczenie prędkości ustalono na 80 km/h, samochód w którym poruszał się Rafał Trzaskowski jechał z prędkością około 100 km/h. Z kolei tam, gdzie obowiązująca prędkość maksymalna wynosi 60km/h, polityk jechał 80 km/h. Mieszkańcom Warszawy i przejeżdżającym przez stolicę powinno nasunąć się jedno zasadnicze pytanie. Dlaczego człowiek który wprowadza w Warszawie ruch „tempo 30”, wydaje decyzje o zwężeniu główny nie dając nic w zamian pozwala sobie na łamanie prawa.

Materiał nagrany i pobrany za strony fakt.pl

W dniu wczorajszym tej sprawie wypowiedziała się rzeczniczka stołecznego ratusza Moniką Beuth. – Po wywiadzie w telewizji Polsat prezydent Rafał Trzaskowski jechał służbowym samochodem, który prowadził jego kierowca – wyjaśnia urzędniczka.

– Jeśli kierowca przekroczył prędkość, a wszystko na to wskazuje, to taka sytuacja nie powinna była mieć miejsca. Pan prezydent przeprasza i dopilnuje, by to się już więcej nie powtórzyło – dodaje Beuth.

Kto zapłaci za mandaty i weźmie na siebie punkty karne. To pytanie zostaje otwarte, zwłaszcza po działaniach obecnego prezydenta na terenie stolicy.

Osobiście nie wierzę w tego typu postawę Rafała Trzaskowskiego i wydaje się że sprawę spróbuje zamieść się pod dywan.

Kierowca Trzaskowskiego piratem drogowym w Toyota Camry Executive 

HYBRID4 – drzwiowy sedan

 • +18″ felgi aluminiowe (15-szprychowe) ciemnoszare, polerowane krawędzie
 • +System bezkluczykowego dostępu do samochodu (Inteligentny kluczyk)
 • +Inteligentny tempomat adaptacyjny (IACC)

Bezstopniowa automatyczna – 4X2

 • Pojemność bagażnika – 524 litrów
 • Emisja CO2 – 120 g/km 
 • Średnie zużycie paliwa – 5.3 litry/a 
 • Prędkość maks. 180 km/h
 • Moc maksymalna – 218 KM 
Kierowca Trzaskowskiego piratem drogowym
Kierowca Trzaskowskiego piratem drogowym

Politycy łamią przepisy ruchu drogowego

Za jazdę ze zbyt dużą prędkością prawo jazdy w 2021 roku stracił Donald Tusk. Do zdarzenia doszło w listopadzie na wylocie z miejscowości Wiśniewo koło Mławy w województwie mazowieckim. Polityka zatrzymali policjanci z drogówki wykonujących pomiar prędkości mobilnym fotoradarem. Przewodniczący PO miał jechać 107 km/h.

Tusk przekroczył prędkość o ponad 50 km/h, a policja ukarała go ponadto mandatem w wysokości 500 zł.

Sam Donald Tusk potwierdził te doniesienia, publikując wpis w mediach społecznościowych. „Jest przekroczenie przepisu drogowego, jest kara zatrzymania prawa jazdy na 3 miesiące plus 10 punktów i mandat”. Słusznie bo być powinien, jeżeli jest się piratem na terenie zabudowanym i podwójnie przekracza prędkość dozwoloną.

W sierpniu 2022 Grzegorz Schetyna, poseł Platformy Obywatelskiej i były szef tej partii, stracił prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Jak podała Policja Polityk jechał w terenie zabudowanym 123 km/h. „Przyjąłem z pokorą pierwszy od ponad 25 lat mandat” za co ukarano go mandatem w wysokości 2,5 tys. zł i 10 pkt. karnych. Kierowca przyjął mandat. Schetyna napisał „Popełniłem błąd. Przepraszam” i to jest właściwa postawa.

Na początku stycznia bieżącego roku minister rozwoju Waldemar Buda również został przyłapany podczas pirackiej jazdy w Warszawie.

Polityk PiS wyprzedzał Lexusem na podwójnej linii ciągłej, jechał również pod prąd dwiema różnymi ulicami. Gdyby został zatrzymany przez policję koszt mandatu mógłby wynieść ponad 2 tys. zł oraz punkty karne.

„Uważam, że każdy powinien być równy wobec prawa. W żaden sposób nie uchylam się od odpowiedzialności za wykroczenie drogowe. Jest to dla mnie lekcja pokory. Przepraszam” – napisał minister Waldemar Buda na Twitterze. Jest to jak wyżej w przypadku Grzegorza Schetyny właściwa postawa.

Jakiś czas temu zajęliśmy się sprawą pijanych i łamiących przepisy celebrytów i polityków, niestety na niewiele to się zdało https://bezpiecznapodroz.org/2022/05/26/politycy-i-celebryci-jezdza-po-alkoholu/. Jak to mówią kropla drąży skałę.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

 • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
 • KRS: 0000406931
 • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia