Kierowca Trzaskowskiego piratem drogowym

Kierowca Trzaskowskiego piratem, a może to Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski został piratem, gdyż dopuścił do przestępstwa.

0
98

Kierowca Trzaskowskiego piratem drogowym, a może to Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski został piratem, gdyż przesadził z prędkością podczas powrotu ze studia telewizyjnego Polsat News. Jak donosi “Fakt” jeden z liderów totalnej opozycji, czyli Platformy Obywatelskiej został przyłapany na Trasie Siekierkowskiej w dniu 31.01.2023.

Trzaskowski gościł w studiu Polsat News, gdzie udzielał wywiadu na żywo w programie “Gość Wydarzeń”.

Z nagrania opublikowanego przez “Fakt”, wynika, że samochód służbowy prezydenta Warszawy w drodze powrotnej wybrał trasę Siekierkowską. Tam też został przyłapany na jeździe z większą niż dopuszczalna prędkością. Trzeba dodać że sytuacja miała miejsce po zmroku, po godzinie 20 podczas padającego deszczu.

Według pomiarów dziennikarzy gazety “Fakt”, w miejscach gdzie ograniczenie prędkości ustalono na 80 km/h, samochód w którym poruszał się Rafał Trzaskowski jechał z prędkością około 100 km/h. Z kolei tam, gdzie obowiązująca prędkość maksymalna wynosi 60km/h, polityk jechał 80 km/h. Mieszkańcom Warszawy i przejeżdżającym przez stolicę powinno nasunąć się jedno zasadnicze pytanie. Dlaczego człowiek który wprowadza w Warszawie ruch “tempo 30”, wydaje decyzje o zwężeniu główny nie dając nic w zamian pozwala sobie na łamanie prawa.

Materiał nagrany i pobrany za strony fakt.pl

W dniu wczorajszym tej sprawie wypowiedziała się rzeczniczka stołecznego ratusza Moniką Beuth. – Po wywiadzie w telewizji Polsat prezydent Rafał Trzaskowski jechał służbowym samochodem, który prowadził jego kierowca – wyjaśnia urzędniczka.

– Jeśli kierowca przekroczył prędkość, a wszystko na to wskazuje, to taka sytuacja nie powinna była mieć miejsca. Pan prezydent przeprasza i dopilnuje, by to się już więcej nie powtórzyło – dodaje Beuth.

Kto zapłaci za mandaty i weźmie na siebie punkty karne. To pytanie zostaje otwarte, zwłaszcza po działaniach obecnego prezydenta na terenie stolicy.

Osobiście nie wierzę w tego typu postawę Rafała Trzaskowskiego i wydaje się że sprawę spróbuje zamieść się pod dywan.

Kierowca Trzaskowskiego piratem drogowym w Toyota Camry Executive 

HYBRID4 – drzwiowy sedan

  • +18″ felgi aluminiowe (15-szprychowe) ciemnoszare, polerowane krawędzie
  • +System bezkluczykowego dostępu do samochodu (Inteligentny kluczyk)
  • +Inteligentny tempomat adaptacyjny (IACC)

Bezstopniowa automatyczna – 4X2

  • Pojemność bagażnika – 524 litrów
  • Emisja CO2 – 120 g/km 
  • Średnie zużycie paliwa – 5.3 litry/a 
  • Prędkość maks. 180 km/h
  • Moc maksymalna – 218 KM 
Kierowca Trzaskowskiego piratem drogowym
Kierowca Trzaskowskiego piratem drogowym

Politycy łamią przepisy ruchu drogowego

Za jazdę ze zbyt dużą prędkością prawo jazdy w 2021 roku stracił Donald Tusk. Do zdarzenia doszło w listopadzie na wylocie z miejscowości Wiśniewo koło Mławy w województwie mazowieckim. Polityka zatrzymali policjanci z drogówki wykonujących pomiar prędkości mobilnym fotoradarem. Przewodniczący PO miał jechać 107 km/h.

Tusk przekroczył prędkość o ponad 50 km/h, a policja ukarała go ponadto mandatem w wysokości 500 zł.

Sam Donald Tusk potwierdził te doniesienia, publikując wpis w mediach społecznościowych. “Jest przekroczenie przepisu drogowego, jest kara zatrzymania prawa jazdy na 3 miesiące plus 10 punktów i mandat”. Słusznie bo być powinien, jeżeli jest się piratem na terenie zabudowanym i podwójnie przekracza prędkość dozwoloną.

W sierpniu 2022 Grzegorz Schetyna, poseł Platformy Obywatelskiej i były szef tej partii, stracił prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Jak podała Policja Polityk jechał w terenie zabudowanym 123 km/h. „Przyjąłem z pokorą pierwszy od ponad 25 lat mandat” za co ukarano go mandatem w wysokości 2,5 tys. zł i 10 pkt. karnych. Kierowca przyjął mandat. Schetyna napisał “Popełniłem błąd. Przepraszam” i to jest właściwa postawa.

Na początku stycznia bieżącego roku minister rozwoju Waldemar Buda również został przyłapany podczas pirackiej jazdy w Warszawie.

Polityk PiS wyprzedzał Lexusem na podwójnej linii ciągłej, jechał również pod prąd dwiema różnymi ulicami. Gdyby został zatrzymany przez policję koszt mandatu mógłby wynieść ponad 2 tys. zł oraz punkty karne.

“Uważam, że każdy powinien być równy wobec prawa. W żaden sposób nie uchylam się od odpowiedzialności za wykroczenie drogowe. Jest to dla mnie lekcja pokory. Przepraszam” – napisał minister Waldemar Buda na Twitterze. Jest to jak wyżej w przypadku Grzegorza Schetyny właściwa postawa.

Jakiś czas temu zajęliśmy się sprawą pijanych i łamiących przepisy celebrytów i polityków, niestety na niewiele to się zdało https://bezpiecznapodroz.org/2022/05/26/politycy-i-celebryci-jezdza-po-alkoholu/. Jak to mówią kropla drąży skałę.